Ландшафтний заказник місцевого значення “Пролісок”

Район:

Заказник розташовується в Обухівському районі та займає площу в 391 га. Знаходиться у межах ДП «Київський лісгосп» Обухівського лісництва – кв. 66, 67, 68, 69 (всі виділи) в адміністративних межах Григорівської сільської ради. Заказник оголошено рішенням 25 сесії Київської обласної ради V скликання від 23.07.2009р. №490-25-V.

Територія представляє собою лісові масиви , що збереглись в околицях сіл Григорівка, Матяшівка та Германівка. У ландшафтному відношенні урочище являє собою терасовані схили по правому березі р.Красна.

Рослинність складається переважно з деревних ценозів, в яких представлені граб звичайний, дуб звичайний, ясен звичайний, клен гостролистий, береза повисла. Біля підніжжя схилу на більш вологих місцях ростуть тополя біла, тополя чорна, верба біла, осика та вільха чорна.На деяких ділянках є незначні насадження ялини європейської та сосни кримської. В трав’яному покриві можна побачити проліску дволисту, ряст порожнистий, зірочки жовті. Влітку на галявинах квітують підмаренник справжній, суниці лісові, конюшина польова. В урочищі зростають цінні лікарські рослини: звіробій продірявлений, полин гіркий, суховершки звичайні, шипшина собача та бузина чорна.

В урочищі мешкають жук-олень, вусач мускусний, махаон, що занесені до Червоної книги України. Амфібії представлені ропухою сірою та жабою гостромордою. Серед плазунів трапляється вуж звичайний. Найбільша група тварин заказника – птахи. Тут гніздують зяблик, два види синиць, славки, вівчарики, повзик, дрозди та шпаки, сорока, сойка, крук та три види дятлів. Із ссавців тут трапляються білка звичайна, їжак європейський, заєць, лисиця звичайна, свиня дика, козуля та ряд видів гризунів та комахоїдних.

(Джерело: обгрунтування необхідності створення ландшафтного заказника місцевого значення «Пролісок»)

Оноволено:

Новини Київщини

FeedWind

Новини України

FeedWind