Гідрологічний заказник місцевого значення “Подільський”

Район:

Об’єкт розташовується в Баришівському районі та займає площу 280 га. Об’єкт входить до меж та підпорядковується Подільській та Масківецькій сільським радам. Створено рішенням Київського облвиконкому №191 від 26.11.1991р.

Типовий водно-болотний масив в заплаві р. Альта, який є регулятором водного режиму і відіграє важливу роль в підтриманні екологічної рівноваги в районі. Місце згніздування водно-болотних птахів, місце зростання лікарськиї рослин.

Результати обстеження



Обстеження проведене 28.06.2012 р.

Заказник повністю складається із заболоченого масиву на північ від с.Поділля Переяслав-Хмельцкого району.

Під час обстеження негативних впливів на природу заказника не виявлено. На території наявні охоронні знаки.

Крім того позитивним моментом є те що зі сходу заказник межує з природними ксерофітними луками що додатково збільшує загальну площу природного масиву в околицях села.

Важливим моментом є те, що територія заказника є лише дрібним фрагментом обширного массиву боліт що простягається від м. Борисполя до м.Переяслав-Хмельницького. Вцілому, вказані больа мають найбільшу в області площу і мають велике значення для охорони біорізноманіняття. Певною мірою вони є меліорованими і тому в схемі екологічної мережі Київської області, що розроблялась у 2011 році фахівцями інституту зоології імені І.І. Шмальгаузена на замовлення Державного управління охорони навколишнього природного середовища у Київській області, відзначено як територію

перспективного відновлення. Сьогодні варто сказати більше – вся ця територі я є перспективною для заповідання і є не менш цінною на більшості своєї площі ніж заказник «Подільський».

О.Василюк

Об’єкт являє собою фрагмент великого заболоченого масиву в долині р. Альта притоки р. Трубіж. Складається з двох частин – зниженої підтопленої чаші, яка заросла очеретом та прилеглих ксерофітних лук з багатим видовим складом. В складі травостою виявлено зокрема куртини горошку тонколистого, вербозілля звичайного, алтея лікарського, плакуна верболистого та баг. ін. На сухіших ділянках домінує костриця лучна, а на відкритих підвищеннях зустрічається цінна лікарська рослина – цмин пісковий.

В складі угруповань водно-болотяної рослинності можуть існувати представники родини зозулинцевих. Тут також виявлено такі регіонально-рідкісні види рослин, як оман високий та жовтозілля дніпровське. Останній вид внесено до Європейського Червоного списку. Територія заказника завдяки зімкнутому травостою, особливо в зниженій підтопленій чаші, становить велику цінність для болотяних птахів.

Підготував координатор КЕКЦ із створення об’єктів ПЗФ, к.б.н. Парнікоза І.Ю.

 

Фото



Оноволено:

Новини Київщини

FeedWind

Новини України

FeedWind