Ландшафтний заказник місцевого значення “Невідомщина”

Район:

Заказник розташовується в межах Василькіського району Великосолтанівської сільської ради та займає площу в 16,5 га. Знаходиться у підпорядкуванні Васильківської районної державної адміністрації. Оголошений рішенням Київської обласної ради від 17.06.2010 №739-32-У.

Територія заказника являє собою цінний острівний листяний ліс з добре збереженими екосистемами. Рослинність представлена триярусними угрупованнями неморального лісу. Флора урочища нараховує більш ніж 100 видів судинних рослин. Деревний ярус представлений головним чином грабом з домішками клена гостролистого та дуба. В чарагниковому ярусі наявні ліщина та крушина. В трав’яному ярусі абсолютну більшість становлять типові неморали: копитень європейський, фіалка дивна, ряст ущільнений, анемона жовтецева, маренка запашна, зірочник ланцетовидний. ,Особливу цінність становлять популяції таких видів як проліска дволиста та ряст порожнолистий, що рекомендовані до внесення в червоний список Київської області. Тваринний світ досить різноманітний. Територія дуже сприятлива для збереження популяцій лісових амфібій. Серед них жаба трав’яна та деревна жаба, що внесені до Додатку ІІ Бернської конвенції. З плазунів цим же документом охороняється веретільниця ламка. Значним є біорізноманіття птахів, серед яких багато охороняються Бернською конвенцією. З ссваців в урочищі поширені сірий заєць, жовтогорла миша та підземна полівка та цілий ряд рідкісних лісоих видів кажанів. На території проектованого заказника протікає освячене джерело, вода якого вважається цілющою, у зв’язку з чим воно є дуже популярним місцем відпочинку місцевими мешканцями та туристами.

(Джерело: Обґрунтування створення ландшафтного заказника місцевого значення «Невідомщина». Укладачі – С.Л. Мосякін, І.Ю. Парнікоза, Н.М. Шевченко)

Оноволено:

Новини Київщини

FeedWind

Новини України

FeedWind