Ландшафтний заказник місцевого значення “Кремез”

Район:

Урочище знаходиться в межах Київської обласної державної організації «Тетіївське державне агролісництво», кв. 18 (всі виділи) в адміністративних межах Тетіївської міської ради. Площа урочища складає 72 га. Оголошено рішенням 25 сесії Київської обласної ради У скликання від 23.07.2009 р. №490-25-У.

Деревний ярус урочища представлений переважно різновіковими насадженнями дуба та граба, а також ясена та клена. Частина території маєдобре збережений підлісок, до якого входять молоді клени, граб та бруслина. В підліску трапляються деякі види-ефемероїди: ряст, анемона дібровна, зірочеи малі, пшінка весняна, медунка темна.

Тут редставлений характерий для дубово-грабових лісів комплекс лісових птахів: сойка, сорока, крук, низка видів дятлів, славок та вівчариків, дрозди чорний та співочий, велика, чорна та боактитна синиці, повзик, шпак. Фауна земноводних представлена ропухою сірою та жабою трав’яною. Серед плазунів звичайним видом є вуж звичайний. На узліссях можна також зустріти ящірку прутку. Наявність серед лісової рослинності дубів сприяє поширенню тут рідкісного жука-оленя, занесеного до ЧКУ.

(Джерело: Обгрунтування створення ландшафтного заказника місцевого значення «Урочище «Кремез». Укладачі – Іноземцева Д.М., Василюк О.В.)

ФотоОноволено:

Новини Київщини

FeedWind

Новини України

FeedWind