Ландшафтний заказник місцевого значення «Кілов-Рудяків»

Район:

Заказник місцевого значення «Кілов-Рудяків» розташований в межах заплави р.Дніпро, що входить до меж земель Головурівської сільської ради Бориспільського району Київської області на північний захід та на південь від с.Кийлів. Загальна площа території заказника (2 ділянки) становить приблизно 1000 га.

Землекористувачем всієї території є Головурівська сільська рада.

Результати обстеженняОбстеження проведене 12.06.10

В складі заказника охороняються заростаючі мілководдя у лівого берега Канівського водосховища разом з островами, на яких присутні як типові заплавні комплекси, так і терасні піщані. На невеликих піщаних терасах зростають береза, сосна, та угруповання степових видів із рослиною Червоної книги України ковилою дніпровською. Значно більшу площу займають заплавні комплекси із вербовими та вільховими лісами. Для них характерний типовий заплавний набір орнітофауни.

Мілководдя навколо островів заросли рогозом і очеретом, де гніздують відповідно лучна та велика очеретянки. Широкі плеса заросли водяним горіхом – рослиною Червоної книги України, що витісняє угруповання Зеленої книги України – латаття сніжно-білого. На сплавинах існує невелика колонія (біля десятка пар) чорного крячка.

Серед акваторії заказника існують окремі очеретяні острови, в яких існує велика найбільша полівидова колонія чапель на Канівському водосховищі – сірих, великих білих чапель та рудих.

В межах заказника помічено випадки браконьєрського полювання на рибу – під час обстеження в червні 2012 року була знайдена і ліквідована велика браконьєрська сітка. На островах має місце негативний вплив рекреації – збудовані бесідки, острови подекуди засмічені звалищами побутового сміття.

На островах відсутні інформаційні аншлаги. Зі сторони акваторії Канівського водосховища має місце часткова ерозія – розмивання піщаних терас.

Велику подяку за допомогу при обстеженні заказника висловлюємо к.б.н. Атамась Н.С.

Дослідження, проведене у 2013 році С.Єфіменком та А.Литвиненком, показало, що Кадастрова карта  показує земельні ділянки, надані всупереч законродавству, в межах території ПЗФ. Детальніше читайте на сторінці дослідження.

ФотоОноволено:

Новини Київщини

FeedWind

Новини України

FeedWind