Ландшафтний заказник місцевого значення “Урочище Калинове”

Район:

Об’єкт розташовується в Обухівському районі та займає площу в 114 га. Підпорядковується Ржищівському дерлісгоспу – кв. 13, всі виділи Стайківського лісництва. Заказник оголошено рішенням 16 сесії ХХІ скликання Київської обласної Ради народних депутатів від 10.03.1994р.

Урочище Калинове являє собою яр, на дні якого розміщується яр. Схили балки заліснені, по низу зростають верба біла, вільха. Тту також зростають малопоширені види – валеріана висока, цибуля часникова.

Результати обстеженняОбстеження проведене 22.07.2012 р.

Загалом заказник утворений штучними ґрунтозахисними посадками на терасованих схилах балки біля урізу Київського плато в районі с.Витачів. Разом з тим, до цього часу насадження утворюють щільний полог лісу і відіграють в комплексі із навколишніми аналогічно залісеними балками, неабияку роль для збереження лісового біорізноманіття і зокрема орнітофауни.

В центрі заказника, на висоті 90 м над рівнем Канівського водосховища знаходиться озеро, один з відрогів якого переходить у плавні та заболочену ділянку. Завдяки цьому біорізноманіття урочища суттєво зростає.

Разом з тим, озеро є місцем масового відпочинку місцевого населення, що  тягне за собою надмірне антропогенне навантаження, засмічення, розведення багать тощо.

Навколо урочища виявлені охоронні знаки.

За результатом обстеження к.б.н. І.Ю. Парнікозою складено сучасний опис території заказника.

Василюк О.

ФотоОноволено:

Новини Київщини

FeedWind

Новини України

FeedWind