Гідрологічний заказник загальнодержавного значення “Іллінський”

Район:

Об’єкт підпорядковується Державному департаменту-адміністрації зони відчуження.

Територія заказника розміщується в дорлині р. Ілля і являє собою заплаву р. Іллі та прилеглі до неї ділянки долини. Заплава повністю заболочена. Тут переважають лісові болота, переважно чорновільшанники, місцями зі співдомінуванням верб, з різноманітним трав’яним покривом, в якому переважають очерет звичайний, комиш лісовий, очеретянка звичайна та купинні осоки.

На прилеглих ділянках тераси розміщуються сосново-дубові, дубові та дубово-грабові, а також соснові ліси. У заказнику збереглись ділянки старих дубових лісів з переважанням ліщиново-яглицевих угруповань. Дубово-грабові ліси представлені крушиново-ліщиново-яглицевими ценозами типової для Українського Полісся будови.

Заказник «Іллінський» за характером рослинного покриву в цілому є типовим для заплавних ділянок Українського Полісся. На території виявлені види з Червоної книги України – любка дволиста, коручка чемерниковидна, а також страусове перо звичайне.

(Джерело: Фіторізноманіття Українського Полісся та його охорона/ Під. заг. ред. Т.Л.Андрієнко. – Київ: Фітосоціоцентр, 2006. – 316 с.)

ФотоОноволено:

Новини Київщини

FeedWind

Новини України

FeedWind