Ландшафтний заказник загальнодержавного значення “Хутір Чубинського”

Район:

Об’єкт займає площу в 10 га та розташовується побіля села Нова Олександівка Бориспілького району. Був створений Указом Президента України від 10.02.1994р №750/94. Землекористувачем є Новоолександрівська сільська рада.

Об’єкт цікаий як природоохоронним, так і історико-культурним значення. Тут зростають дерева віком 200-300 років, це залишки пралісів, які росли колись по Лівобережжю Дніпра.Вони становлять значний інтерес для денрологічних досліджень. Окрім того, тут була садиба Чубинських, де мешкав Павло Платонович Чубинський, автор тексту гімну України. На жаль самої садиби вже немає. Втім, у положенні про заказник передбачена можливість відбудови садиби.

(Джерело: Борейко В.Є., Мельник В.І., Грищенко В.М., Листопад О.Г. Гордість заповідної Київщини. Серія: Охорона дикої природи. Вип.4. К.: Київський еколого-культурний центр. -1997.)

Новини:

08-04-2015 На Київщині забудовують заказник

Результати обстеженняОбстеження проведене А.Тарасовою в листопаді 2011 року.

Заказник знаходиться майже попід дорогою. З одного боку ресторан, з іншого будинки, поряд продіють землі під забудівлю, але не на землі самого заказника. Слідів вирубки я не помітила. Думаю, що зараз використовуються відпочиваючими, бо це дуже приємне місце для пікніків. Вже на початку весни зустрічались сліди пікніків. Слідів вогнищ також не спостерігала. Заказник ніяк не огорожений, лише на “вході” стоїть знак. Обійшовши його по периметру ніяких позначок щодо меж я також не побачила. Самі дерева виглядають добре, намагалась порахувати – майже  сто.

Обстеження проведене 23.05.2014 (А.Зінченко)

На момент обстеження щити в заказнику збережені. Нав території закзаника дуже велика кількість відпочяиваючих, заказник виконує фактично роль міського парку. Відпочиваючі масово палять багаття. В тоум числі постраждав один зі старих дубів, в дуплі якого розвели багаття.

 

ФотоОноволено:

Новини Київщини

FeedWind

Новини України

FeedWind