Гідрологічний заказник місцевого значення Урочище “Гощів”

Район:

Об’єкт знаходиться в адміністративних межах Козинської селищної ради Обухівського району. Заказник площею 215 га було створенно відповідно до рішення Київського облвиконкому №215 від 17.10.1988 р. Знаходиться у користуванні Київського ЛДГ Козинського лісництва – кв. 51 вид. 8; 10; 28; кв. 57 вид. 1-15; кв. 58 вид. 15-19, 28, 32; кв. 63 вид. 1-15; кв. 64 вид. 1-21, 32-34, 39, 43; кв. 68 вид. 11, 14, 15; кв. 69 вид. 1-15.

Заказник являє собою ділянку заплавного лісу, що складається з верб, кленів, дубів та ясенів.

В межах заказника виявлено гніздування канюка, чорного шуліки, великого яструба та орла- карлика. На прольоті в Гощиві трапляються чорний лелека, сірий журавель, підорлики. В межах заказнику трапляються також болотяна черепаха, бобер, онадатра.

(Джерело: Борейко В.Є., Мельник В.І., Грищенко В.М., Листопад О.Г. Гордість заповідної Київщини. Серія: Охорона дикої природи. Вип.4. К.: Київський еколого-культурний центр. -1997.)

Результати обстеження



Обстеження проведене 22.07.2012 р.

Територія заказника розміщена в межах прарусла Дніпра. Зокрема ділянка від сучасних с.Чапаєвка і до м.Українка, що знаходиться між Дніпропетровським шосе і корінним берегом Дніпра (села Лісники – Ходосівка – Підгірці – Нові Безрадичі – Нещерів) ще 100 років тому виконувало роль допоміжного рукава річки в період весняних повеней. До цього в с.Чапаєвка збудована дамба, що перешкоджає потраплянню значної кількості води на цю територію і тому колишній рукав Дніпра більше не переживає паводків. Значна його частина  освоєна, хоча і лишається надмірно зволоженою.

Найціннішою ділянкою цього донедавна обширного біотопу є саме заказник «Гощів», на території якого збережені як старовірові заплавні ліси так і природні болотні масиви.

Значна частина заказника лишається недоступною для відвідування людьми, завдяки чому тут фіксується чимала кількість видів хижих птахів.

На території заказника наявний інформаційний аншлаг.

З порушень виявлено неподалік від єдиного заїзду у заказник, ліворуч від дороги велику кількість  викорчуваних пнів від зрубаних сосен. Дерева не знаходились в місці, де виявлені пні і тому ділянка кимось використана лише в якості місця для складування відходів.

За результатами обстеження к.б.н.І.Ю.Парнікозою складено сучасний опис територій заказника.

Василюк О.

Фото



Оноволено:

Новини Київщини

FeedWind

Новини України

FeedWind