Ботанічний заказник місцевого значення “Діброва”

Район:

Заказник знаходиться в межах Переслав-Хмельницього держлісгоспу, Студениківського лісництва кв. 10, 11 (всі виділи) Переясла-Хмельницього району та займає площу в 102 га. Оглошений рішенням Київського облвиконкому від 18.12.1984 р. №441.

В середньовікових дубових насадженнях зростає конвалія травнева – цінна лікарська рослина.

Результати обстеженняОбстеження проведене 28.06.2012 р.

На відміну від розміщеного поряд заказника «Студенківські дубові насадження», під час обстеження тут виявляємо велику кількість рубок по всій території заказника. Також, в самому центрі заказника знаходиться оточений парканом та дротом з електрострумом загін для вирощування копитних  на полювання. Загальна площа вольєру та прилеглих до нього споруд сягає20 га. Також на території заказника знаходимо охоронний знак «Заказник конвалії травневої», що не має відношення ні до меж заказника «Діброва» ні до його назви. Більше того, такого заказника як «заказник конвалії травневої» в Київській області взагалі не існує.

Охороні знаки і інформаційні аншлаги нами не виявлені.

О.Василюк

Фрагмент цінного, втім дуже порушеного рубками дубово-соснового лісу. Наявна велика популяція конвалії травневої.

Підготував координатор КЕКЦ із створення об’єктів ПЗФ, к.б.н. Парнікоза І.Ю.

 

***

У 2015 році Андрій Плига провів обстеження рубок в об’єкті з часу його створення і до 2014 року. На території заказника “Діброва”  виявлені рубки площею  14,3  га.

http://texty.org.ua/pg/news/editorial/read/59939/

http://texty.org.ua/pg/article/textynewseditor/read/59871/

ФотоОноволено:

Новини Київщини

FeedWind

Новини України

FeedWind