Ландшафтний заказник місцевого значення «Борщівський»

Район:

Об’єкт знаходиться в Баришівському районі та займає площу в 35,8 га. Входить до меж Коржівської сільської ради. Підпорядковується Переяслав-Хмельницькому ДЛГ. В Березанському лісництві займає кв. 18, вид. 14, 19; кв. 19, вид. 10. Об’єкт був створений рішенням обласної ради від 01.04.2003 №89-07-XXIV.

Липово-дубова ділянка лісу. Місце зростання лілії лісової,занесеної до ЧКУ.

Результати обстеженняОбстеження проведене 28.06.2012 р.

Заказник знаходиться у гарному природному стані та має добру ярусну структуру. Рубки та інші негативні антропогенні впливи нами не виявлені. На території заказника наявні охоронні знаки.

О.Василюк

Територія об’єкту являє собою фрагмент багатого дубового лісу на надзаплавній терасі р. Трубіж. В складі цього лісу насаджувалася сосна. В чагарниковому ярусі зростають ліщина, глід псевдокривостопчиковий, бузина чорна та ін. Травостій представлений переважно неморальними видами, такими як щитовник шартрський, яглиця звичайна, жабрій, цирцея паризька. Порушені ділянки займають густі зарості розрив-трави дрібноквіткової. Значну цінність становлять вмираючі та повалені дерева, що дають можливість розвиватися комахам, а також дереворуйнівним грибам, таким як печіночниця (Festulina hepatica).

Об’єкт також пов’язаний з трагічними подіями радянсько-німецької війни, адже тут в вересні 1941 року німці замкнули кільце оточення проти військ радянського Південно-Західного фронту. Звідси з висот над Трубежем (тут навіть було вкопано танки) вони блокували спроби радянських солдатів прорватися на схід.

Підготував координатор КЕКЦ із створення об’єктів ПЗФ, к.б.н. Парнікоза І.Ю.

***

У 2015 році Андрій Плига провів обстеження рубок в об’єкті з часу його створення і до 2014 року. На території заказника “Борщівський”  виявлені рубки площею  3,7   га.

http://texty.org.ua/pg/news/editorial/read/59939/

http://texty.org.ua/pg/article/textynewseditor/read/59871/

ФотоОноволено:

Новини Київщини

FeedWind

Новини України

FeedWind