Ботанічний заказник місцевого значення “Бакумівський”

Район:

Розташовується в Баришівському районі та займає площу в 33,4 га. Входить до меж Баришівської сільської ради. Підпорядковується Бориспільському ДЛГ. В межах Баришівського лісництва займає кв. 51, вид. 1. Об’єкт був створений рішенням Київського облвиконкому №441 від 18.12.1984р.

Дубово-липові середньовічні насадження.

Результати обстеженняОбстеження проведене 28.06.2012 р.

Заказник знаходиться у гарному природному стані та має добру ярусну структуру. Рубки та інші негативні антропогенні впливи нами не виявлені. На території заказника наявні охоронні знаки.

Позитивним моментом є наявність в заказнику значної кількості мертвої деревини, завдяки чому тут можуть бути збережені рідкісні види іхневмони та інших комах. Рекомендується проведення тут ентомологічних та інших  досліджень.

О.Василюк

Об’єкт являє собою цінний острівний лісовий масив. Головна порода дуб, до нього домішуються в’яз гірський, крушина ламка, горобина, ліщина та клен польовий. Стовбури дерев та підросту щільно заплітає дівочий виноград п’ятилисточковий. З чагарничків поширені смородина чорна та ожина. В травостої панує типовий неморальний комплекс видів: медунка темна, маренка запашна, жіноча папороть, копитняк європейський, чистець лісовий, яглиця звичайна та ін. Велику цінність становить велика популяція барвінку малого. Масив становить велику цінність для птахів. Тут зокрема виявлено припутня, чорноголову кропив’янку, вивільгу, малого сорокопуда та дятлів.

Підготував координатор КЕКЦ із створення об’єктів ПЗФ, к.б.н. Парнікоза І.Ю.

 

ФотоОноволено:

Новини Київщини

FeedWind

Новини України

FeedWind