Ботанічний заказник місцевого значення «Атаманова роща»

Район:

Заказник займає площу 14,5 га та розташовується в межах ДП «Макарівське лісове господарство» Забуянського лісництва – квартал 29, виділи 9, 11, 14 в адміністративних межах Забуянської сільської ради Макарівського району. Створений рішенням 16 сесії 21 скликання Київської обласної ради від 10.03.1994р.

Добре збережена в природному стані ділянка дубового лісу віком 80-90 років. Тут зростають лілія лісова та гніщдівка звичайна – види, занесені до ЧКУ. Серед малопоширених видів зростають воронець колосистий та півники угорські. Зростають також цінні лікарські рослини – перстач білий та вероніка лікарська.

Статті про територію ПЗФ:
Андрій Плига. Заповідними стежками Київщини. Макарівщина.

Результати обстеженняОбстеження проведене 24.07.2011

“не зрозуміло, в честь якого атамана названа ця «роща», що захована в лісових нетрях басейну річки Кодрянки. Перед тим як потрапити в заказник, ми добряче покружляли лісом і селами на березі Кодрянки, намагаючись зорієнтуватись. Сумне видовище являють ті села: Забуянья, Буян. Останнє село є залізничною станцією, і в минулому відігравало важливе стратегічне значення: звідси відходили ешелони на заховане в лісових нетрях секретне військове містечко, яке зараз втратило свій важливий статус, а з ним статус втратив і Буян. Руїни величезної школи, збудованої лише у 1989 році, підкреслюють запустіння… Дуже сильний контраст між занедбаною цивілізацією і шикарною природою.

«Атаманова роща» є невеличким заказником, площею в 14,5 га. Вона являє собою затишну діброву, заховану всередині лісового кварталу, і оточену по краям молодими сосново-осиковими насадженнями. Такий собі праобраз заповідного ядра, оточенного від людського втручання буферною зоною. Як і «Борові ділянки», заказник порадував відсутністю рубок. Це був єдиний (із сьогоднішніх) заказник, до якого був відсутній проїзд; це, звісно, зменшувало можливий антропогенний вплив. ”

Андрій Плига. Заповідними стежками Київщини. Макарівщина.

ФотоОноволено:

Новини Київщини

FeedWind

Новини України

FeedWind