Регіональний ландшафтний парк «Богуславль»

Район:

Розташовується в м. Богуславль та займає площу в 7,5 га. Знаходиться у віданні Богуславського комбінату комунальних підприємств. Був створений Рішенням Київської облради від 12.12.2008 № 391-21-V.

Геологічний опис:

По берегах р. Рось, в м. Богуслав на протязі 1,5 км у вигляді екзотичних скель висотою 10-12 м та брил відслонюються граніти богуславські уманського комплексу палеопротерозойського віку.
Граніти сірі, світло-сірі, біотитові, порфіровидні, середньозернисті. Серед гранітів зустрічаються жили рожево-сірих пегматоїдних гранітів. Граніти розробляються у кар’єрі біля с. Мисайлівка, де добувають великі блоки та облицювальні камені, а також на бут та щебінь двома великими кар’єрами нижче міста. Граніти з цих кар’єрів є петротипом богуславських порфіровидних гранітів.

(Геологічні пам’ятки України.  – т.4. / В.П.Безвинний, С.В.Білецький, О.В.Бобров.; за ред. В.І.Калініна, Д.С.Гурського. – Львів: ЗУКЦ, 2011 – 280 с.)

Результати обстеженняОбстеження проведене 23.06.2012

РЛП знаходиться в самому центрі м.Богуслав. Частину його складає геологічна пам’ятка природи «Відслонення богуславських гранітів» (4 гектари) і частину – центральний парк міста. Не зважаючи на незначну площу, в парковій частині благоустроєна різноманітна інфраструктура що  створює можливість відпочинку серед природи в самому центрі міста (лавочки, озера з лататтям і глечиками жовтими, мости тощо). Вся інфраструктура знаходиться у гарному стані і є одним з найкращих взірців парку у області. Природна частина  представлена виходами гранітів в каньйоні р.Рось. Тут також територія не засмічена  і знаходиться в гарному природному стані, не зважаючи на розміщення в центрі міста.

Очевидно баланс між рекреацією і охороною природи досягнутий саме завдяки тому, що частина території дуже добре благоустроєна і тому відпочиваючі зосереджуються саме тут.

На нашу думку, дуже позитивним моментом у існуванні даного РЛП стало б його розширення на прилеглі до міста лісові масиви та степові ділянки. В минулому за ініціативи к.б.н. А.А.Куземко в околицях Богуслава запропоновано створити великий за площею РЛП «Рось».

ФотоОноволено:

Новини Київщини

FeedWind

Новини України

FeedWind