Парк-пам’ятка садово-паркового мистецтва місцевого значення “Молодіжний”

Район:

Об’єкт розташовується в межах м. Фастів та займає площу в 14,02 га. Оголошений рішенням тринадцятої сесії Київської області двадцять третього скликання від 5 жовтня 2000 року №231-13-ХХІІІ «Про нововиявлені території та об’єкти природно-заповідного фонду місцевого значення Київської області».

Дендропарк розташований на пдвищеному березі р. Унави. Це найбільш північна смуга Лісостепу поблизу природної межі лісової та лісостепової зон. Рельєф ділянки почленований ярами, які впадають до річки Унави. Дендрофлора ділянки є багатою і різноманітною. На початку ХХ століття тут було висаджено групу лип серцелистих, кленів гостролистих, грабів, кінських каштанів, кленів польових. На схилах та днищах ярів зростають дерева природної флори, серед яких чимало старих екземплярів. Це – тороля біла, тополя чорна, в’яз, верба ламка, верба п’ятитичинкова. З чагарників є ліщина, свидина. Особливої уваги заслуговують екзотичні види дерев та чагарників. Тут зростають тсуга канадська, псевдотсуга тисолиста, верба Матсуди. Окрім того, тут зростає тис ягідний, що занесений до червоної книги України. Окрім того, тут зростають тополя Бол’є, клен Траутфеттера, оцтове дерево, форзиція, спірея ван-Гута, ялівець звичайний та деякі інші.

(Джерело: Наукова характеристика проектованого Фастівського дендропарку місцевого значення. укладач – Т.Л. Андрієнко)

Детальна характеристика парку
Інтернет-сторінка парку

Результати обстеженняОбстеження проведене  13.06.2012

Парк знаходиться у дуже позитивному доглянутому стані. На його території розміщена низка меморіальних об’єктів, клумби, годівниці для птахів, елементи художнього дизайну паркової території та велика кількість екзотичних дерев. Частина парку знаходиться у природному стані і має ставок та невелику заплаву частину струмка. Завдяки різноманіттю біотопів, парк  має значну природну цінність.

Адміністрація парку розміщена на його ж території. Парк огороджений, на момент  обстеження ні сміття ні будь-яких інших негативних впливів не виявлено.

Василюк О.

Обстеження 14.06.2014  провели А.Зінченко та Н.Шувалова. При великій кількості відпочиваючих сміття практично нема, парк актовно доглядається, на частині території косять траву.

ФотоОноволено:

Новини Київщини

FeedWind

Новини України

FeedWind