Парк-пам’ятка садово-паркового мистецтва місцевого значення “Томилівський”

Район:

Парк розташовується в межах ДП «Білоцерківське лісове господарство», Томилівське лісництво – кв. 77 вид. 20, кв. 79 вид. 4 в адміністративних межах Шкарівської сільської ради Білоцерківського району та займає 2,8 га. Оголошено рішенням виконавчого комітету Київської обласної ради народних депутатів від 28.02.1972 р. №118, рішенням виконавчого комітету Київської обласної ради народних депутатів від 18.12.1984 р. №441.

В парку зростає близько 330 видів деревних і чагарникових порід, які не трапляються в навколишніх лісах. Цінний у науковому та естетичному значенні.

Результати обстеженняОбстеження проведене 23.06.2012

Парк розташований поряд із приміщенням Томилівського лісництва кількома кілометрами на південь від м.Біла Церква. Територія парку огороджена парканом, оснащена різноманітними інформаційними і пропагандистськими аншлагами природоохоронного змісту. Природоохоронні щити та інформаційний аншлаг, передбачений для території ПЗФ законодавством також встановлені.

Територія парку перебуває у задовільному стані та зберігається у напівприродному вигляді – у парку наявний густий підлісок, завдяки чому цей об’єкт ПЗФ відіграє реальну  роль у охороні біорізноманіття. На сьогодні негативних  антропогенних впливів на територію парку не виявлено.

 

Дослідження, проведене у 2013 році С.Єфіменком та А.Литвиненком, показало, що Кадастрова карта  показує земельні ділянки, надані всупереч законродавству, в межах території ПЗФ. Детальніше читайте на сторінці дослідження.

ФотоОноволено:

Новини Київщини

FeedWind

Новини України

FeedWind