Парк-памятка садово-паркового мистецтва місцевого значення «Копилівський»

Район:

Парк-пам’ятка розташовується в с.Копилів Макарівського району та займає площу в 8 га. Парк створено рішенням комітету Київської обласної ради від 28.02.1972р. №118 та рішенням виконавчого комітету Київської обласної ради народних депутатів від 18.12.1984.

Землекористувачем є Копилівська сільська рада.

Парк цінний старовіковими насадженнями липи, клен, сосни та іншими декоративними породами дерев віком понад 110 років. На території парку знаходиться старовинна будівля, на якій встановлена меморіальна дошка на честь перебування тут в 1889-1890 роках відомого композитора П.І. Чайковського.

Статті про територію ПЗФ:
Андрій Плига. Заповідними стежками Київщини. Макарівщина

Результати обстеженняОбстеження

24.07.2011

Під час обстеження виявлено, що на території пам’ятки природи знаходиться сільський стадіон, що гармонійно вписується у парк. Парк наразі в силу природних процесів і відсутності втручання лісівників, перетворився на напівприродний мішаний ліс з підліском.

Охоронні знаки і інформаційні аншлаги на території об’єкту намомент обстеження не виявлені.

Після обстеження проведеного нами, на веб-сайті Мінприроди повіомлялось, що у вересні 2011, Працівниками Державної екологічної інспекції у Київській області під час проведення планової перевірки було встановлено, що Копилівська сільська рада порушила природоохоронне законодавство у межах Парку пам’ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення «Копилівське» внаслідок влаштування сміттєзвалища твердих побутових відходів. Збиток, заподіяний державі внаслідок засмічення земельної ділянки заповідного фонду, становить 4 млн. 80 тис. грн.

 

15.06.2014

У парку немає охоронних знаків і інформаційних аншлагів (їх і не було). Парк у нормальному стані, рубок чи великих звалищ не бачили.

Обстеження провели А.Зінченко, К.Норенко та Р.Скрипнік

ФотоОноволено:

Новини Київщини

FeedWind

Новини України

FeedWind