Ботанічна пам’ятка природи загальнодержавного значення «Урочище Бабка»

Район:

Ботанічна памятка природи загальнодержавного значення “Урочище Бабка» знаходиться у Бородянському районі біля с. Пороскотень та займає площу 78 га. Розміщується в межах Клавдієвської селищної ради та знаходиться у підпорядкуванні Клавдієвського ДЛГ. Об’єкт був створений згідно з роспорядженням Ради Міністрів УРСР від 14.10.1975р. №780-Р.

Об’єкт був створений для збереження дубових та дубово-грабових лісів, рідкісних для Київського Полісся. Теиторія являє собою ділянку зі слабко погорбованим рельєфом у долині невеликої притоки р. Здвиж з багатою лісової рослинністю. Значні масиви займають дубові ліси ліщиново-трясучковидноосокові на східній межі поширення. Поширені дубово-грабові ліси з осокою волосистою, зірочником ланцетолистим, яглицею звичайною. По долинах струмків, які перерізають територію урочища, розміщуються чорновільшанники.

Серед весняних ефмероїдів в урочищі переважає анемона дібровна, на ділянках дубово-грабових лісів зростають ряст порожнистий та ущільнений.

Флора налічує близько 150 видів вищих судинних рослин, серед них до ЧКУ занесені любка дволиста, любка зеленоквіткова, коручка чемерниковидна, гніздівка звичайна, пальчатокорінник плямистий, зозулині сльози яйцевидні, лілія лісова, осока затінкова.

Джерело: Фіторізноманіття Українського Полісся та його охорона/Під заг. Ред. Т.Л.Андрієнко. – Київ: Фітосоціоцентр, 2006. – 316 с.

Результати обстеженняОбстеження проведене 3.09.2011.

Заказник є еталонною природною дібровою, не зважаючи на близькість села.

В заказнику немає рубок, сміття і інших очевидних порушень. Також інформаційний аншлаг заказника дуже якісно зроблений на основі матеріалів лісовпорядкування.

Природоохоронні щити присутні по всьому периметру заказника.

 

Дослідження, проведене у 2013 році С.Єфіменком та А.Литвиненком, показало, що Кадастрова карта  показує земельні ділянки, надані всупереч законродавству, в межах території ПЗФ. Детальніше читайте на сторінці дослідження.

ФотоОноволено:

Новини Київщини

FeedWind

Новини України

FeedWind