Ботанічна пам’ятка природи місцевого значення «Дуби»

Район:

Пам’ятка розташовується в Бородянському районі та займає площу в 0,8 га. Об’єкт підпорядковується ДП «Тетерівське лісове господарство» – кв. 14, вид 5 Пісківського лісництва в адміністративних межах Пісківської селищної ради. Об’єкт створено рішенням виконкому Київської області Ради народних депутатів №574 від 19.08.1968 року. Пам’ятка являє собою природне угруповання дуба на березі р. Тетерів.
Вік понад 110 років.

Статті про памятку природи:
27.08.2010 Активістами ДОП почалася перевірка заповідних об’єктів Київської області

Результати обстеження27.09.2010 А.Плига:

До пам’ятки природи належить 120-ти річний дубовий ліс площею0,8 га на південній околиці с. Пісківка. Дубова роща є частиною великого лісового, переважно соснового массиву, що простягається на правому березі р. Тетерів. Дубові ліси представлені тут незначними площами і переважно сильно порубані, тому збережені ділянки діброви, зокрема і ця в межах БПП, являють собою велику цінність.

Фауна пам’ятки природи представлена лісовими горобиними птахами, такими як шпак, зяблик і т.д. Великі птахи, в т.ч. хижі, можуть на недовгий час залітати, але примикання рощі прямо до житлової забудови робить довге перебування тут великих птахів чи звірів не можливим.

БПП промаркована на межах спеціальними стовпчиками та має інформаційний аншлаг, але розташування її біля приватної забудови с. Пісківка робить вагомим негативний антропогенний вплив. Він проявляється в засміченності території побутовим та будівельним сміттям, сільськогосподарськими відходами та витоптуванням території, яка, до того ж, розбита мережею грунтових доріг.

 

ФотоОноволено:

Новини Київщини

FeedWind

Новини України

FeedWind