Ботанічна пам’ятка природи місцевого значення «Дубові насадження»

Район:

Пам’ятка розташовується в Бородянському районі та займає площу в 2,3 га. Знаходиться в підпорядкування ДП «Тетерівське лісове господарство» – кв. 63, вид. 17 Тетерівського лісництва в адміністративних межах Пісківської селищної ради. Об’єкт оголошено рішенням виконкому Київської обласної Радинародних депутатів №574 від 19.08.1968р.

Високопродуктивні дубові насадження насіннєвого походження віком орієнтовно 90 років.

Статті про памятку природи:
27.08.2010 Активістами ДОП почалася перевірка заповідних об’єктів Київської області

Результати обстеження27.09.2010 А.Плига:

Старовіковий дубовий ліс площею2,3 гав межах великого лісового масиву на правобережжі р. Тетерів, що примикає до лісопильного комбінату с. Пісківка. Ліс представлений дубами віком біля 130 років; на частині території присутній густий грабовий підлісок, інша частина без підліску, вкрита різнотрав’ям. Цінність пам’ятки природи полягає в охороні фрагмента дубового лісу, що трапляються рідко на правобережжі Тетерева і переважно вирубані. Цей ліс має також водоохоронне значення. Віддаленість від житлової забудови та відмежованість від комбіната бетонним забором дозволяє уникати надмірного рекреаційного навантаження.

Фауна птахів представлена лісовими співочими птахами, дятлами, також тут трапляється малий підорлик – птах Червоної книги України. Трапляються тут козулі та дикі кабани.

Пам’ятка природи промаркована спеціальними стовпчиками. На її території розташовані стоянки туристів на березі р. Тетерів, де відбувається засмічення території побутовим сміттям.

24.05.2014 об’єкт обстежили А.Плига, А.Халієва, Д.Ширяєва, І.Балашов, А.Тохтамиш, О.Василюк. Обєкт лишаєтьяс в такому ж стані.

ФотоОноволено:

Новини Київщини

FeedWind

Новини України

FeedWind