Ботанічна пам’ятка природи місцевого значення “Дуб черещатий”

Район:

Розташована в межах ДП «Фастівське лісове господарство», Дмитрівського лісництва – кв. 30 вид. 14 в адміністративних межах Волицької сільської ради Фастівського району та займає площу в 0,02 га. Оголошено рішенням Київського облвиконкому від 18.12.1984 р. №441 «Про класифікацію і мережу територій та об’єктів природно-заповідного фонду області».

Дуб орієнтовним віком 210 років, висотою 31 м, діаметром ‘105 см, насіннєвого походження.

Результати обстеженняОбстеження проведене  13.06.2012

Пам’ятка природи розміщена на території кв.30 заказника загальнодержавного значення «Урочище Унава», на самій межі лісу та заплави річки Унава.

До  складу пам’ятки входить ділянка площею2 га, на якій розміщені 2 старовікові дуби. Ще один дуб розміщений за межами пам’ятки. Територія заповідного об’єкту відмежована від решти лісу спеціальними стовпчиками по периметру. Територія пам’ятки викошена, обладнана кількома охоронними та інформаційними знаками. З дороги яка перетинає вздовж все урочище «Унава», до пам’ятки  встановлено вказівник та висаджено старовікову ялинову алею, що говорить про давню опіку над цією пам’яткою.

Цікаво, що на охоронних  знаках назва пам’ятки суттєво відрізняється. Фігурують назви «Дуб Семена Палія», «Дуб хрещатий» та власне, «Дуб черещатий».

Координати розміщення власне заповідного 300-річного дубу – 50.04715, 29.83632

Василюк О.

 

22 червня 2014 Анастасія Зіченко обстежила об*єкт. Навколо багато кострищ і порожніх пляшок. Досі біля дубу встановлені різноманітні таблички і охоронні знаки з різними назвами.

Також після “Майдану” біля дубу додались і оголошення, виготовлені від імені Самооборони Правого Сектору. Подібне на Київщині виявлене вперше.

ФотоОноволено:

Новини Київщини

FeedWind

Новини України

FeedWind