Дендропарк загальнодержавного значення “Олександрія”

Район:

Об’єкт займає площу в 405,8 га та розташовується поблизу м. Біла Церква. Дендропарк був створений згідно Постанови Ради Міністрів УРСР №311 від 22.07.1983р та Указу Президента України від 09.12.1998р. Втім свою історію парк починає ще з 18 століття, коли він був закладений графом Браницьким.

Наразі дендрологічний парк НАН україни «Олександрія» функціонує як музей живих рослин. Тут зібрана колекція,що налічує понад 600 видів та форм деревних порід та понад 700 видів трав’янистих рослин. Поряд з типовими для України породами,як дуб чершчатий, липа серцелиста, клен гостролистий, сен звичайний, сосна звичайна, тут росте близько 500 видів дерев та кущів з Північної Америки, Приамур’я, Китаю, Японії та Європи.
(Джерело: Борейко В.Є., Мельник В.І., Грищенко В.М., Листопад О.Г. Гордість заповідної Київщини. Серія: Охорона дикої природи. Вип.4. К.: Київський еколого-культурний центр. -1997.)

Офіційний веб-сайт парку

Результати обстеженняДослідження, проведене у 2013 році С.Єфіменком та А.Литвиненком, показало, що Кадастрова карта  показує земельні ділянки, надані всупереч законродавству, в межах території ПЗФ. Детальніше читайте на сторінці дослідження.

ФотоОноволено:

Новини Київщини

FeedWind

Новини України

FeedWind