Жуків острів, або паломництво заповітним сміттєзвалищем

Для моніторингової прогулянки Жуковим островом були всі необхідні передумови: лагідна погода, піднесений настрій – і звичайно ж, висока мета. Ми мали виявити такі правопорушення на заповітній території  як сміттєзвалища, незаконні вирубки, будь-яка промислова діяльність як-от видобуток або забудова. Адже будь-що з переліченого є причиною загрози для навколишнього середовища. Нагадуємо, що на острові мешкає  41 вид, занесений до Червоної книги України, 21 вид, занесений до Червоної книги IUCN, 32 види, що охороняються Конвенцією про міжнародну торгівлю видами дикої флори та фауни (CITES), 15 видів зі списків Європейського Червоного Списку, 204 види, включені до Додатків Бернської конвенції, 89 видів птахів, що підлягають особливій охороні на території Європи (SPEC), 99 видів з додатків Боннської конвенції та 47 видів, що охороняються конвенцією про афро-євроазійські мігруючі види птахів (AEWA).  Будь-що з вище переліченого — причина загрози для навколишнього середовища. Отже, потрiбне звернення, при чому чим більше людей напишуть про це – тим більше надії на наше чисте майбутнє.  (Так, це стосується кожного!). Маршрут  обрали таким чином, щоб охопити якомога ширшу територію.

967636_575870705841638_586197667_n


Перше, що кидається в очі – кількість найрізноманітнішого сміття – від побутового до промислового. За нашими підрахунками, при нормальній прогулянці сміття трапляється в середньому через кожні 10хв.

DSC_0665Під час прогулянки нам траплялися дивовижні представники флори та фауни. Лелеки, столітні дуби, величезні трутовики, переполохані полівки, яскраві кумки, жаби, що тільки що повиповзали зі своїх сховищ. Природа не втрачала шарму навіть на фоні розбитих пляшок та завивання з машин під шашлики. Зі слів Олексія Василюка , заступника голови НЕЦУ, можна дізнатися сумну історію про те, як «програли» цю воістину заповідну територію бюрократам із місцевої влади http://pryroda.in.ua/necu/ostriv-zhukiv/ . «З бюрократією потрібно боротися – це може кожен з нас», — запевняє він. — «Наприклад, для того, щоб не вирубали дерева, можна їх цвяхувати». Під час прогулянки ми навіть відшукали такі мітки на стародавньому дубі. Тепер його практично не можливо спиляти – пила буде натикатися на цвяхи і ламатися.

DSC_0602DSC_0594DSC_0733DSC_0633DSC_0573DSC_0579

Ще одне порушення  – це видобуток піску для промислових потреб. Як ми бачимо, будівельники, не довго думаючи, вирішили забирати пісок прямо із заповідної території. Лишається відкритим питання скільки екосистемних зв`язків було порушено таким необачним втручанням.

DSC_0644

 

Найкумедніше те, що незаконно забудовують острів не лише фазендами політиків, а й домівками простих людей. Кожен з відвідувачів мимохіть спостерігає за життям такого несанкціонованого «Шанхаю».

DSC_0753DSC_0754

 Ще одне виявлене порушення – варварське використання заказнику в якості раллі!

DSC_0724

 Насамкінець  можу сказати, що долучитися до благої справи може кожен, кому не байдуже життя своє та майбутніх дітей. Не обов’язково бути експертом – просто бути людиною, готовою допомогти. Для цього можна писати звернення, а ще краще звертатися до нас!

 

Опубліковано у Новини, Природно-заповідний фонд | Теґи: , , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *