Як екологи, музиканти та депутат вікове дерево заповідатимуть…

Анонс оригінального неполітичного заходу в селі Топильна. Шполянського району Черкаської області. 7 листопада 2010 р.

Величезному Топилянському дереву присвячується спеціальна програма: лекція-презентація «Збереження вікових дерев» та виступ київського інструментального ансамблю «Анатра».

З радістю повідомляємо, що 7 листопада в селі Топильна Черкаської області відбудеться зустріч відомих українських екологів-практиків Київського еколого-культурного центру, депутата Солом’янської районної ради в м. Києві та київського музичного ансамблю «Анатра» з представниками місцевої громади с. Топильна. Причиною такої несподіваної зустрічі є вирішення питання щодо заповідання величезного вікового дерева, яке зростає в селі на території шкільного подвір’я. В цій школі і буде проведено доволі незвичайний захід, що включатиме лекцію-презентацію та концерт.

Лекція буде присвячена всеукраїнській кампанії, яка проводиться громадськістю спільно з Держслужбою заповідної справи Мінприроди України по збереженню вікових дерев. Проведе лекцію координатор створення об’єктів природно-заповідного фонду Київського еколого-культурного центра к.б.н. Парнікоза І. Ю. Будуть висвітлені морально-етичні, історико-меморіальні та природні мотивації охорони вікових дерев, зокрема вікового дерева села Топильна.

Ансамбль «Анатра», неординарний через поєднання таких інструментів як акордеони, віолончелі та клавішні, зіграє твори класичних композиторів та деякі відомі твори з кінофільмів.

Але як та навіщо організовано такий захід?

Про існування величезного дерева у селі Топильна учасники музичного колективу «Анатра» дізнались випадково, та звідти і почалась вся ця історія. На щастя, на той час колектив був знайомий з діяльністю таких організацій як Київський еколого-культурний центр, Національний екологічний центр України та Дружина охорони природи «Зелене майбутнє», тому швидко зорієнтувався і звернувся до одного з відомих та досвідчених природоохоронців, к.б.н. Парнікози І.Ю., на рахунку якого вже безліч справ по рятуванню природних об’єктів. Іван Юрійович погодився навчити, як швидко та ефективно захистити ті об’єкти, що потребують охорони. От так колектив і долучився до проблеми захисту довкілля, яку вважає однією з найважливіших та найболючіших в сучасному суспільстві.

Колектив «Анатра» переконаний, що за допомогою музичної та громадської діяльності можна боротись з байдужістю в людських серцях до нагального питання: «А що ми залишимо після себе своїм нащадкам?» На жаль, дуже поширеним є споживацький характер відношення до життя, при якому людина лише експлуатує блага, дані їй природою. Крім того, багато хто не вірить в свої сили і спроможність покращити навколишній світ, а тому не в змозі реалізувати свої найкращі прагнення. Керуючись бажанням змінити такий стан речей, ансамбль вирішив прийняти активну участь у важливій і корисній справі – заповіданні пам’яток природи.

Намагаючись дізнатись більше інформації про «Топилянського велетня», учасники колективу звернулись до корінного топилянина Анатолія Григоровича Макаренка, людини небайдужої до свого краю, який виявив своє щире бажання допомогти. Нині він депутат Солом’янської районної ради в м. Києві, голова постійної комісії з підприємництва та споживчого ринку, але не забуває та шанує своє коріння. Анатолій Григорович розповів деякі цікаві відомості про дерево та Топилянський край. За часи війни в дерево влучив снаряд, але, на радість топилянам, воно вціліло! Досі, вже більше 200 років, стоїть цей велетень як згадка про тяжке минуле краю.
Радісною звісткою стало запрошення ансамблю та еколога Парнікози І.Ю. до школи села Топильна. Тож, за ініціативи Анатолія Григоровича у школі 7-го листопада буде проведена лекція і концерт для дітей та дорослих.
Цей захід стане ще одним кроком всеукраїнської кампанії по збереженню вікових дерев, що проводиться громадськістю спільно з Держслужбою заповідної справи Мінприроди України. Сподіваємося, що в найближчий час «Топилянський велетень» приєднається до сонму дерев-патріархів, захищених статусом пам’ятки природи місцевого значення.

Запрошуються репортери та журналісти (на жаль, ми не маємо можливості вирішити транспортне питання для Вас), а також усі бажаючі.

Контакти
Марія Кучма
тел.моб. 093 675-18-05 e-mail: [email protected]

Опубліковано у Природно-заповідний фонд | Теґи: , , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *