Щит на дереві не тільки охоронний знак, але й прикраса і інформація!

31.03.2012 р. невеличким загоном ДОП м. Києва «Зелене Майбутнє» було розміщено природоохоронні щити державного зразка на двох вікових деревах, оголошених пам’ятками природи місцевого значення згідно рішення Київради № 730/6966: 200-річній шовковиці білій по пров. Шевченка, 8а у Шевченківському районі (територія садиби Т.Г. Шевченка «на Козячому болоті» – зараз музей класика), яка була названа «Шовковицею Шевченка», та 150-річній шовковиці білій, що зростає по вул. Григорія Сковороди, 2 у Подільському районі м. Києва (вхід до старого корпусу Києво-Могилянської академії) і названа «Шовковицею Сковороди». Обидва дерева було заповідано силами Київського еколого-культурного центру. Його ж зусиллями було виготовлено щити. В обох випадках дружинники зіткнулися з розумінням та допомогою адміністрації музею та охорони Києво-Могилянської академії. Акція привернула увагу відвідувачів, які питали про історію дерев та причини їх виключності. А отже, розміщені на деревах щити розпочали свою нелегку роботу. Сподіваємося вони довго і гідно послужать деревам, які їх несуть.

Зауважимо, що з цією акцією ми значно припізнилися. Так, відсутність своєчасно вивішеного щита призвела до обрізання гілок у 500-річних дерев дерену, що зростають на території Верхньої лаври, які також оголошені пам’яткою природи місцевого значення «Дерева дерену Святослава Ярославича» та названі на честь фундатора верхньої лаври та засновника Успенського собору київського князя Святослава Ярославича (1027-1076)
Наразі ведуться перемовини з адміністрацією лаврського заповідника про припинення таких обрізань та планується як найшвидше вивісити тут охоронний щит.

Підготував заступник командира ДОП м. Києва «Зелене Майбутнє» Іван Парнікоза

Опубліковано у Екологічна освіта та пропаганда | Теґи: , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *