Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді долучився до Кампанії проти комерційного використання дельфінів

Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді (НЕНЦ) долучився до Кампанії проти комерційного використання дельфінів в дельфінаріях, їх вилучення з природного середовища існування, утримання в неволі.

Адже підростаюче покоління має виховуватися на справжніх цінностях, плекати в собі любов до природи, знати, що тварин, занесених в Червону книгу треба берегти й охороняти. Про це йдеться у листі НЕНЦ до Національного екологічного центру України.
Дельфіни мають жити в морі, на волі. Вони пройшли через страшні часи, коли їх тисячами виловлювали як шкідників народного господарства й виготовляли з них консерви, жир. В 1929 році в Чорному морі радянськими звіробоями було вбито 47 тис. дельфінів. На 1930 рік було заплановано добути 200 тисяч дельфінів. В 1939 було добуто 147 тисяч 653 дельфіни. Туреччина також виловлювала дельфінів в промислових цілях по 40-70 тисяч особин на рік доки під тиском світової громадськості у 1983 році заборонила промисловий вилов, до 1980р Болгарія та Румунія винищували по декілька тисяч дельфінів на рік. Загалом за ХХ століття СРСР в Чорному морі винищив 1,5 мільйони дельфінів, інші чорноморські країни – 4,5 мільйони. У 1966 році промислове видобування дельфінів в Радянському Союзі було заборонене. На сьогодні чисельність афалін – 5-10 тисяч особин, білобочок – більше 10 тисяч особин, азовок – 5-10 тисяч особин. Значну загрозу для дельфінів становлять риболовні сітки, забруднення акваторії Чорного та Азовського морів. Станом на 03.01.2010 року на території України функціонувало 10 дельфінаріїв та 5 інших об’єктів, де утримуються 117 морських тварин, з них 77 дельфінів.
При цьому Україна не має жодного суто реабілітаційного центру для дельфінів. Але всі їх види занесені до Червоної книги України. Відповідно до Закону України «Про Червону книгу України», комерційне використання дельфінів заборонене.

Катерина Полянська
НЕЦУ, ДОП Києва
Моб. тел.: 067 266 44 38
E-mail: [email protected]

Опубліковано у Кампанія проти комерційного використання дельфінів в дельфінаріях. Додати до закладок постійне посилання.

1 коментар до Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді долучився до Кампанії проти комерційного використання дельфінів

  1. Виктория Гомоки коментує:

    Поддерживаю защиту дельфинов от любой формы эксплуатации(коммерческой и научной),необходимо запретить изъятие из естественной среды обитания и дельфинарии (рабовладельческие организации с крепостными актерами) закрыть. Дельфинам необходимы просторы океана,там на них и можна посмотреть.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *