Мелітопольський лісник-браконьєр застрілив червонокнижного птаха – дрохву (ФОТО)

Працівник Старобердянського лісництва Мелітопольського району Запорізької області Ігор Жданов відкрито займається браконьєрством. Про це свідчить його сторінка у соціальній мережі (https://vk.com/id283000659) , на якій він виклав декілька фото із застреленою рідкісною степовою птахою – дрохвою.

IHCNTuJAewM

бидло

«Дрохва – один з найважчих літаючих птахів у світі, її вага досягає 18 кг. Завдяки своїм розмірам вона є бажаною і легкою здобиччю для мисливців: під час тривалих дощів птах втрачає здатність літати і стає беззахисним перед людиною, – розповідає орнітолог Андрій Плига. – Мисливство вкупі із розорюванням степів призвело до стрімкого зниження чисельності дрохв в Україні: від величезних багатотисячних зграй, що траплялись в 19 ст. в наших степах, лишилось пару сот гніздових пар на крайньому півдні. А ще сто років тому окремі зграйки залітали в Київ!» – підсумовує Плига.

KaD8K9smhjI

 

 

 

S13hoHoz6hQ

В зв’язку з катастрофічним зниженням чисельності, дрохва занесена до Червоної книги зі статусом «зникаюча». Полювання на неї заборонене, і карається статтею 248 Кримінального кодексу України.  На фото лісник-браконьєр вдягнений у службову форму; згідно ст. 248 ККУ, незаконне полювання, вчинене службовою особою з використанням службового становища, карається штрафом від двохсот до чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до п’яти років, або позбавленням волі на той самий строк, з конфіскацією знарядь і засобів полювання та всього добутого. Крім того, окремою постановою Кабміну за вбивство дрохви стягується штраф у розмірі 20 000 грн.

«Найприкрішим є те, що браконьєром виступає людина, що повинна займатися охороною природи – лісник. На жаль, такі випадки є далеко не поодинокими, просто мало хто здогадується відкрито виставляти подібні фотографії. Поки не буде подолано браконьєрство серед працівників лісової галузі, годі говорити про перемогу над ним серед простих мисливців», – з сумом констатує Андрій Плига.

Природоохоронні організації  підготували звернення до правоохоронних органів з вимогою розслідувати браконьєрське полювання на дрохву і притягти винуватця до відповідальності.

Контакти

Андрій Плига, орнітолог

093 349 52 81

[email protected]

Опубліковано у Оперативна діяльність | Теґи: , , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

1 коментар до Мелітопольський лісник-браконьєр застрілив червонокнижного птаха – дрохву (ФОТО)

  1. Олександр коментує:

    Неорбхідно хача б затюкати його на сторінці і писати заяву у інспекцію мінекології, нехай хоч щось роблять

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *