Іванківський лісгосп було оштрафовано за вчинення низової лісової пожежі

В кінці січня нашими активістами було знайдено сліди низової пожежі в Іванківському лісгоспі, навколо місць спалювання порубкових решток після проведення вибіркової рубки. Спалювання цих решток, тобто гілок, давно вже не витримує жодної критики. Крім того, що таким чином у повітря потрапляють шкідливі чадні гази, так втрачаються тисячі кубометрів деревини, яка в ідеалі має йти на переробку та на подальше використання. За спалюванням цих решток фактично відсутній контроль, що стає причиною частих лісових пожеж в суху погоду. Така суха погода стояла восени та на початку зими. Як наслідок, за такої сухої і безсніжної погоди всередині зими повністю висохла лісова підстилка і склалися пожежонебезпечні умови. Пожежа не змусила себе чекати. У 81 кварталі Леонівського лісництва Іванківського лісгоспу нами було виявлено великі вигорілі плями навколо залишків порубочних решток.

Фото 1. Сліди низової пожежі

Залишки недогорілих решток чітко давали знати, що саме їх спалювання стало причиною пожежі.

Фото 2. Недогорілі порубкові рештки

Зима є зимою, і пожежа не встигла охопити великі площі. Але такі випадки не рідкість і влітку, коли призводять до значно масштабніших пожеж. А все через халатність працівників лісового господарства, які не слідкують за вогнищами з гілок.

По факту виявлених порушень був написаний запит в Держекоінспекцію. На жаль випавший сніг завадив інспекторам оцінити весь масштаб порушення, але тим не менше було складено адмінпротокол відповідно 77 статті Кодексу України про адміністративні правопорушення

Сподіваємось, винесене попередження матиме ефект і надалі лісники ретельніше стежитимуть за вогнем у лісі.

Опубліковано у Ліси | Теґи: , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *