Екологи обурені ідеєю проведення рок-фесту на Трухановому острові

Нещодавно в інтернеті з’явилась інформація, що в травні 2013 року Труханів острів прийматиме україно-шведський рок- та екстрим фестиваль «Rock`n Sich». Повідомляється наступне: “за задумом організаторів, фестиваль має органічно поєднати українську та шведську культури. Він налічуватиме одразу 7 майданчиків, із яких 2 сцени будуть збудовані безпосередньо на Дніпрі у вигляді козацьких чайок.Окрім виступів відомих українських та шведських рок-команд, у рамках фестивалю відбудеться міжнародний лицарський турнір, байк-парад та змагання з авто-тюнінгу”.

Але екологи переконані, що місце для фесту вибране вкрай невдало, враховуючи величезну природну цінність Труханового, і, особливо – враховуючи час проведення – в травні, коли у птахів в розпалі триває гніздовий сезон. Мало хто з киян, на жаль, знає про справжню цінність цього куточка дикої природи. Зокрема, у районі озера Бабине та на півострові Лісовий все ще знаходять притулок 2 види тварин з міжнародної Червоної книги, серед яких, між іншим, найбільший орел Європи – орлан-білохвіст, 1 вид рослин та 5 видів тварин, занесених до Європейського Червоного списку, 4 рослини Червоної книги України, включаючи два види орхідей та унікальну водну комахоїдну рослину альдрованду, та 10 видів тварин з Червоної книги України (горностай, видра, нічниця ставкова, рідкісні метелики та ін.), 1 вид рослин та 40 видів тварин з додатків до Бернської конвенції, 6 видів рослин, що охороняються постановою Київради від 2000 р. у межах міста, 4 рідкісних формації з Зеленої книги України. Перетворення Труханова на місце проведення фестивалів несумісне з їх збереженням.

У 2005 році під час проведення фестивалю було порушено умови весняної тиші для птахів (звукові установки потужністю 40 кВт), більше сотні їх гнізд було поруйновано. Нам доводилося спостерігати, як ворони та ніші птахи розкльовували кладки, кинуті дрібними співочими птахами. Було знищено кілька десятків молодих дерев. Велику шкоду завдало довкіллю острова розміщення тут багатотисячного шведського табору в 2012 р. Детальніше про природу Труханова можна подивитись за цим посиланням: http://h.ua/story/369605/

В зв’язку із вищезазначеним, ми закликаємо організаторів переглянути місце проведення фесту, поки ще не пізно!

Опубліковано у Боротьба із забудовою зелених зон | Теґи: , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

2 коментарі до Екологи обурені ідеєю проведення рок-фесту на Трухановому острові

  1. Сповіщення: Фестиваль Рок’N’Січ відбувається з порушенням Бернської конвенції | СВЖ «Природа над усе»

  2. Сповіщення: Червень став місяцем незаконних фестивалів у київських парках | СВЖ «Природа над усе»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *