Держекоінспекція визнала незаконність забудови берегів р. Десна, але саме будівництво не знайшла

На початку літи ми повідомляли про початок незаконного будівництва в прибережній захисній смузі Десни біля села Зазим’я.

Тоді почалося зведення принаймні 2х будинків на лузі, багатому рослинами Червоної книги України – півниками сибірськими, що теж є порушенням законодавства України.

Державна екологічна інспекція України провела розслідування і підтвердила наші твердження про незаконність цих робіт.
Згідно наданої нам відповіді, 28 паїв були незаконно виділені громадянам у прибережній захисній смузі Десни, що суперечить ст.. 88, 89 Водного кодексу України, та ст..60, 61, 62 Земельного кодексу України. Ці паї перекриваються із захисною смугою на 50 м, саме така відстань крайніх точок незаконно переданих земельних ділянок до урізу води, згідно екоінспекції. Ми, звичайно, раді, що екоінспекція нарешті знайшла вказане нами порушення, але категорично не згодні з наведеними цифрами. Згідно наведеної нижче фотографії, розмітка паїв (будівельні сваї) підходить безпосередньо до самого урізу води.

Щоправда, якщо ділянки було передано на початку 90-х, то Десна, річка з потужною стрімкою течією, могла за 20 років просто змити чималий шмат берега. Що вона успішно продовжує робити із відведеними під будівництво паями).

Але, на жаль, не зможе річка змити всю будівельну розмітку. Тому нас більше турбує той факт, що, згідно відповіді екоінспекції, «декларації про початок виконання підготовчих або будівельних робіт, на земельних ділянках, що розташовані вздовж урізу річки Десна, до Зазимської с/р не надавалися та не погоджувалися». А будівництво ж розпочалося…

Виходить, екоінспекція «провела перевірку», не виходячи за межі кабінетів.

Наші активісти готують ревізію будівництва берегами Десни та звернення в прокуратуру щодо початку незаконних будівельних робіт.

Опубліковано у Природно-заповідний фонд | Теґи: , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *