Боярська ЛДС ідентифікувала ліси особливо цінні для збереження

1 червня на території виробничого підприємства Національного університету біоресурсів та природокористування України «Боярська лісова дослідна станція» пройшов навчально-науковий семінар «Ідентифікація лісів особливо цінних для збереження (відповідно до міжнародних вимог лісової сертифікації)».

Цей захід був проведений в рамках підготовки Боярської ЛДС до основного аудиту за міжнародною лісовою сертифікацією FSC, який буде проведений, орієнтовно, у липні місяці цього року. Консультації з громадськістю є обов’язковими при сертифікації лісового господарства за системою FSC.

Особливо цінні для збереження ліси – це ліси, які мають важливе значення для збереження біологічного та ландшафтного біорізноманіття, виконують захисні функції, зберігають місця ведення традиційного лісокористування для місцевого населення.

В таких лісах забороняється проводити заходи, які призводять до погіршення цих лісів.

Під час семінару зацікавлені сторони та громадськість було проінформовано про те, як проводились роботи з ідентифікації лісів особливо цінних для збереження на території лісового господарства і та які і якої площі ліси пропонується включити до лісів особливо цінних для збереження.

Орієнтовна площа рекомендованих до включення в особливо цінні лісові масиви – 1700 га, що складає 10 % від площі лісового господарства, що є відносно великим показником для невеликого господарства.

Найбільше питань і нарікань викликає ситуація із заказником загальнодержавного значення «Дзвінківський». Наразі цей об’єкт потерпає від масового всихання старовікових сосен, що призводить до рубок на території заказника.

Природоохоронна громадськість неодноразово виступала категорично проти такого підходу.
У зв’язку з цим, починаючи з 2008 року Боярська ЛДС відмовилась від проведення лісовідновних рубок, які передбачають повне знищення дерев у лісі, а перейшло до вибіркових рубок, під час яких видаляються лише всохлі дерева.

Також в рамках застосування принципів лісової сертифікації частину заказника пропонується повністю виключити з рубок.

Громадські екологічні організації і надалі будуть слідкувати за дотриманням природоохоронних принципів FSC у Боярській ЛДС загалом та , зокрема, у заказнику «Дзвінківський», намагаючись збільшити площу на території заказника вільної від рубок за допомогою стандарту FSC.

ДОП “Зелене майбутнє”

Опубліковано у Ліси. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *