Ще у листопаді наші активісти здійснили перевірку утримання тварин у пересувній виставці «Джунглі парк», що розміщується у торговому центрі «Метрополіс» на м. Оболонь. Як ми і думали, фраза на сайті виставки «наши животные содержатся в условиях, максимально приближенных к их природному местообитанию» виявилась суцільною брехнею. Тварини знаходяться у надтісних клітках, із занадто потужним освітленням (при тому , що в експозиції присутні види из нічною активністю), при некомфортному навіть для людини рівні шуму. Це при тому, що у виставці присутні тварини, занесені до Червоної книги України (пугач), та до І, ІІ і ІІІ Додатків Конвенції про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою зникнення (CITES) (какаду, лемури, ігрунки та багато-багато інших). На їх утримання потрібні відповідні дозволи і ліцензії. Ми направили запит до Державної екологічної інспекції, щоб з’ясувати наскільке правомірне утримання тварин та чи присутні всі дозволи. І отримали, із значним запізненням, відповідь, від прочитання якої з несподіванки можна впасти зі стільця. Опустимо той факт, що по нашому зверненню не була проведена перевірка (що вже є порушенням закону), а відповідь писалася по результатам перевірки від 28.09.11 (а ми писали запит в листопаді). У офіційному листі йдеться про те, що “На момент проведення перевірки за наданою відповідною документацією, тварини які знаходяться на вищевказаній виставці не занесені до Червоної книги України, на підтвердження чого наявний міжнародний сертифікат СІТЕС.”
Що це за маячня? Це те саме, що «на момент проведення перевірки за наданою документацією, у магазині стільникового зв’язку були відсутні в продажу телефони, про що свідчить акт обстеження пожежної сигналізації”! Правда нісенітниця? А таку нісенітницю пишуть держслужбовці, які, як видно, не мають уявлення, що таке Червона книга України (офіційний документ, список рідкісних видів України) і що таке конвенція CITES, що регулює торгівлю рідкісними видами (яка містить власний міжнародний список видів), які жодним чином не перетинаються: одна та сама тварина може бути і в ЧКУ, і в CITES, але присутність її в одному з цих списків жодним чином не виключає присутність в іншому!
Виникає закономірне питання: чи потрібна нам така екологічна інспекція?… Адже такий випадок, як свідчить наш багаторічний досвід, далеко не єдиний…