На Львівщині створюють Національний парк «Північне Поділля» на 15 тис. га

На Львівщині на території Золочівського, Буського і Бродівського районів створюють Національний природний парк «Північне Поділля» загальною площею понад 15 тисяч гектарів.

Про це 21 лютого на прес-конференції повідомив один з ініціаторів проекту парку – завідувач кафедри екології Національного лісотехнічного університету України, доктор сільськогосподарських наук, професор Леонід Копій.

Він зазначив, що на території проектованого парку є заповідний об’єкт – «Пам’ятка Пеняцька». За його словами, на цій території є нагромадження великої кількості рослин і цікавий тваринний світ, тому цей парк буде унікальним об’єктом.

Указ Президента про створення Національного природного парку «Північне Поділля» був виданий ще в лютому 2010 року. Як повідомив депутат Львівської обласної ради Олександр Ганущин, який також долучився до даного проекту, цей процес затягнувся через те, що «одна з політичних сил» пробувала переконати, що це спроба обезземелити львів’ян і тому побідне. Внаслідок цієї істерії, за словами депутата, площа проектовано парку зменшилася з 50 тис. га, як пропонувалося спочатку, до 15 тис. га. Крім того, парк буде не суцільним об’єктом, а кластерного типу.

Лише в грудні 2011 року Міністерство екології і природних ресурсів виділило кошти на створення національного парку. Також був призначений в. о. директора парку Юрій Сиротюк, який раніше очолював підрозділ «Укртранснафти» у Бродівському районі, а на минулих виборах був довіреною особою голови ЛОО ВО «Свобода» Ірини Сех. З огляду на це, на думку Ганущина, можна сподіватися, що проблем зі створенням парку більше не буде.

Депутат також повідомив, що зареєструє звернення до КМУ і Президента стосовно того, аби при внесенні змін до бюджету були передбачені кошти на повноцінне функціонування парку, а також звернення до місцевих рад, щоб депутати підтримали виділення земель. Для утримання парку на рік потрібно буде понад 5 млн грн.

Професор Леонід Копій додав, що в парк мають увійти землі переважно за межами сільських рад, тобто території, які підпорядковані районним радам. «Тому якихось негативних наслідків для сільських рад не буде. Навпаки, статус національного парку буде сприяти залученню інвестицій», – сказав він.

Джерело: lvivnews.info

 
Автор

Природа України – це спроба створити унікальний інтернет-ресурс, який би став епіцентром інформаційного середовища у сфері охорони природи та екології; виконував би роль головного новинарного та енциклопедичного джерела для всіх, хто небайдужий до своєї рідної української природи та землі; об’єднав би усіх зацікавлених та задіяних у сфері охорони довкілля у своєрідну соціальну мережу та став би осередком проведення всеукраїнських кампаній на захист природи ...даліПриєднуйтесь!