На Херсонщині планують створення національного парку “Кам’янська Січ”

На Херсонщині планують створення національного парку "Кам'янська Січ"За повідомленням прес-служби Державного агентсва земельних ресурсів, У Херсонській області буде створено національний природний парк “Кам’янська Січ”, який розташовуватиметься на території п’яти сільських рад Бериславського району. Нагадаємо, ідея створення заповідної території даних територій виникла досить давно.

Планований об'єкт знаходиться на території річки Балка Кам’янка та Миловської балки і має 6 особливо цінних ділянок, на яких повинен бути встановлений заповідний режим. На сьогодні проект передбачає створення шести заповідних ділянок: Середньокам’янська (284,9 га), Слонівська (394,4 га), Глибочанська (474,2 га), Колодязьна (753,4 га), Тернуватська (454,2 га) і Маргурівська (344 га).

Парк матиме історико-культурну цінність. Адже саме тут у ХVIII столітті знаходилась Кам’янська Січ, де й досі зберігаються залишки близько 150 курганів, древніх поселень, маєтків, старовинних монастирів.

Флора проектованого національного парку налічуватиме 582 види судинних рослин, серед яких – 52 раритетні види.
«Створення національного природного парку “Кам’янська Січ” дасть можливість зберегти природні ландшафти з багатим та різноманітним рослинним і тваринним світом, об’єкти історико-культурного значення», – зазначив начальник головного управління Держземагентства у Херсонській області Валерій Лазарєв.

 
Автор

Природа України – це спроба створити унікальний інтернет-ресурс, який би став епіцентром інформаційного середовища у сфері охорони природи та екології; виконував би роль головного новинарного та енциклопедичного джерела для всіх, хто небайдужий до своєї рідної української природи та землі; об’єднав би усіх зацікавлених та задіяних у сфері охорони довкілля у своєрідну соціальну мережу та став би осередком проведення всеукраїнських кампаній на захист природи ...даліПриєднуйтесь!