Луганський заповідник у небезпеці

Стало відомо, що на Луганщині варварськи розорано з метою заліснення 1/6 території заповідника «Трьохізбенський степ». На сьогодні цей факт є найбільш зухвалим і жорстоким ударом по останнім залишкам цілинних степів в Україні. Природоохоронці вбачають необхідність суворого покарання винних у порушенні.

За повідомленням директора Луганського природного заповідника Т. В. Сови у листі до Національного екологічного центр України, відділення заповідника "Трьохізбенський степ" у Новоайдарському районі може вже найближчим часом втратити природну цінність, задля якою його створювали.

Трьохізбенський степ - піщаний степ, що займає 310 га, один з останніх залишків цілинних степів на сході України. Однак, у травні 2009 р. Державним підприємстовм "Новоайдарське лісове мисливське гомподарство" тут здійснено заліснення 50 га степу (1/6 всієї площі заповідника!). Залісненню передувало розорювання території. Шансів на збереження зникаючих видів рослин на цій територій практично немає. У листопаді 2009 р. факт заліснення повторився. Заліснюючи сусідіню з заповідником територіюлісгосп знов "не помітив" кордону заповідника і провів заліснення там. Площа залісненного заповідного степу поки остаточно не обрахована. Важливо відмітити і те, що територія, яку Новоайдарський лісгосп заліснює поряд з кордоном заповідника є також цінними степовими ділянками, які в майбутньому мають увійти до складу заповідника а поки повинні становити його охоронну зону! Лишається загроза повторення ситуації вже навесні 2010 року.

На превеликий жаль, практика заліснення степових ділянок все частіше трапляється в Україні і має офіційну протекцію керівництва Державного комітету лісовогогосподарства України.

На думку природоохоронних організацій що працюють в рамках громадської кампанії «Збережемо українські степи!», безпрецедентний випадок у заповіднику «Трьохізбенський степ» повинен завершитись показовим покаранням винних. Нищення території природного заповідника, що є найвищою категорією заповідності в України, передбачає покарання згідно із ст.252 Кримінального кодексу України (до 5 років позбавлення волі). Природоохоронці звернулись до контролюючих органів з проханням вжити заходів по відношенню до порушників та притягнути їх до відповідальності з максимальною суворістю.

Контакти:

Василюк Олексій
0971000473
vasyliuk at gmail.com
Національний екологічний центр України.
www.necu.org.ua

Джерело: www.pryroda.in.ua/step

 
Автор

Природа України – це спроба створити унікальний інтернет-ресурс, який би став епіцентром інформаційного середовища у сфері охорони природи та екології; виконував би роль головного новинарного та енциклопедичного джерела для всіх, хто небайдужий до своєї рідної української природи та землі; об’єднав би усіх зацікавлених та задіяних у сфері охорони довкілля у своєрідну соціальну мережу та став би осередком проведення всеукраїнських кампаній на захист природи ...даліПриєднуйтесь!