Кінбурнська коса стане “Білобережжям Святослава”

Кінбурнська косаУКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ № 1056/2009

Про створення національного природного парку «Білобережжя Святослава»

З метою збереження, відтворення і раціонального використання цінних природних та унікальних комплексів та об'єктів степової зони, що мають важливе природоохоронне, рекреаційне і культурно-освітнє значення, відповідно до статті 53 Закону України «Про природно-заповідний фонд України» постановляю:

1. Створити на території Очаківського та Березанського районів Миколаївської області національний природний парк «Білобережжя Святослава».

До території національного природного парку «Білобережжя Святослава» погоджено в установленому порядку включення 35223,15 гектара земель державної власності, а саме: 28587,74 гектара земель, що надаються (у тому числі з вилученням у землекористувачів) національному природному парку в постійне користування (з них 25000 гектарів земель акваторій Дніпро-Бузького лиману, Ягорлицької затоки та прилеглої акваторії Чорного моря навколо Кінбурнського півострова), і 6635,41 гектара земель, що включаються до складу національного природного парку без вилучення, згідно з додатками 1 і 2.

2. Кабінету Міністрів України:

1) забезпечити:

  • вирішення питання щодо утворення адміністрації національного природного парку «Білобережжя Святослава» та належного її функціонування;
  • розроблення та затвердження у шестимісячний строк у встановленому порядку Положення про національний природний парк «Білобережжя Святослава»;
  • підготовку в 2010 – 2011 роках матеріалів та вирішення відповідно до законодавства питань щодо вилучення і надання національному природному парку «Білобережжя Святослава» 28587,74 гектара земель у постійне користування;
  • розроблення протягом 2010 – 2011 років проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок і проекту землеустрою з організації та встановлення меж території національного природного парку, отримання державних актів на право постійного користування земельними ділянками;
  • розроблення у 2010 – 2012 роках та затвердження в установленому порядку Проекту організації території національного природного парку «Білобережжя Святослава», охорони, відтворення та рекреаційного використання його природних комплексів і об'єктів;

2) передбачати під час доопрацювання проекту Закону України «Про Державний бюджет України на 2010 рік» та підготовки проектів законів України про Державний бюджет на наступні роки кошти, необхідні для функціонування національного природного парку «Білобережжя Святослава».

Президент України Віктор ЮЩЕНКО, 16 грудня 2009 року

Джерело: www.president.gov.ua

Від редакції "Природи України"

Здавалося б, все добре і подібним новинам варто лише радіти. Але у представників громадських екологічних організацій таке формулювання Указу викликає занепокоєння.

Площа РЛП "Кінбурнська коса" становила понад 17000 га землі. В новостворений НПП передано 3,5 тис га з вилученням і 6,6 - без вилучення. Решта - вода. Тобто, частина цінних територій, які раніше входили до складу регыонального ландшафтного парку, не потрапляє до новоствореного національного парку.

Таке формулювання Указу також означає, що зберігається Очаківське лісомисливське господарство, яке здобуло собі славу головного ворога Кінбурнської коси.

Тож, здається, може вийти так, що пробелеми в унікального куточку України тільки починаються...

 
Автор

Природа України – це спроба створити унікальний інтернет-ресурс, який би став епіцентром інформаційного середовища у сфері охорони природи та екології; виконував би роль головного новинарного та енциклопедичного джерела для всіх, хто небайдужий до своєї рідної української природи та землі; об’єднав би усіх зацікавлених та задіяних у сфері охорони довкілля у своєрідну соціальну мережу та став би осередком проведення всеукраїнських кампаній на захист природи ...даліПриєднуйтесь!