Гнізда єдиної в Україні колонії кудлатих пеліканів потрощили браконьєри

Єдину в Україні колонію кудлатих пеліканів за ніч знищили у заповіднику на Донеччині. Браконьєри розтрощили гнізда рідкісних для цих широт птахів. Після цього всі дорослі птахи з насиджених місць полетіли, повідомляє ТСН.

Така пташина ідилія панувала у ландшафтному парку "Меотида" ще два тижні тому. Червонокнижні кудлаті пелікани дуже лякливі, дозволяли собою милуватися лише з води на відстані 50-ти метрів. Але кілька днів тому невідомі вночі розтрощили гнізда пеліканів та бакланів по усьому заповідному узбережжю. Після нападу дорослі птахи насиджені місця залишили.

"Тепер вони не прив'язані до території гніздування. І враховуючи, що термін насиджування, щоб вивести пташенят, треба днів 100, навряд чи вони сядуть", - бідкається директор ландшафтного парку "Меотида" Геннадій Молодан.

Керівники ландшафтного парку вважають напад на гнізда помстою за заборону вилову риби. Коли на цій косі Азова почали оселятися рідкісні птахи, території надали статус заповідника і заборонили рибалити. Місцеві рибалки сприйняли це у штики і навіть погрожували керівникам "Меотиди".

"Після того, як отруїли собаку, у мене сумнівів ніяких немає, це продовження акцій відплати, бо не ловлять рибу. Жах у тому, що ми не впливаємо на вилов риби ніяк, ми не можемо його заборонити і дозволити. Ми тільки контролюємо. У заповідній акваторії згідно із законом України промисловий лов заборонений", - додає Молодан.

У селищній раді Сєдова кримінальної драми у руйнуванні гнізд не вбачають. Кажуть, слід злочинців треба шукати серед тварин. "У мене виникають великі сумніви, що це була людина. На території "Меотиди" дуже багато очерету, де прекрасно себе почувають лисиці, єнотовидні собаки, я думаю, що слід треба шукати тут", - упевнений депутат Сєдовської селищної ради Роман Герасимчук.

Природоохоронна прокуратура Маріуполя, навпаки, вважає, що злочинці ходили на двох ногах. Тож залучили до розслідування справи, крім міліції, прикордонників і Службу безпеки України.

Вандали завдали збитків державі на десятки тисяч гривень. Але у заповіднику вважають, що це – ніщо у зрівняні з тим, що пелікани можуть залишити Азов назавжди.

Джерело: expres.ua

 
Автор

Природа України – це спроба створити унікальний інтернет-ресурс, який би став епіцентром інформаційного середовища у сфері охорони природи та екології; виконував би роль головного новинарного та енциклопедичного джерела для всіх, хто небайдужий до своєї рідної української природи та землі; об’єднав би усіх зацікавлених та задіяних у сфері охорони довкілля у своєрідну соціальну мережу та став би осередком проведення всеукраїнських кампаній на захист природи ...даліПриєднуйтесь!