ООН оголосила 2010-й Міжнародним роком біорозмаїття

Організація Об’єднаних Націй оголосила 2010 рік Міжнародним роком біорозмаїття. Таким чином ООН прагне привернути увагу до необхідності охороняти і раціонально використовувати природу планети, об’єднати зусилля у справі збереження її екосистем і захисту особливо цінних об’єктів природи, повідомляє Центр новин ООН.

Надмірне використання прісної води, енергетичних ресурсів, масове вирубування лісів, сучасні методи ведення сільського господарства та інші види діяльності людини мають руйнівний вплив на навколишнє середовище, призводячи до скорочення біологічного розмаїття. На сьогоднішній день під загрозою зникнення більш як сім тисяч видів тварин і майже 60 тисяч видів рослин, констатує ООН.

На підтримку Міжнародного року біорозмаїття під час 65-ї сесії Генеральної Асамблеї в 2010 році відбудеться нарада високого рівня за участю глав держав і урядів.

Як нагадують в ООН, у 2000 році світові лідери ухвалили Декларацію тисячоліття, в якій визначили цілі розвитку в XXI столітті у восьми галузях. Одна з цих цілей спрямована на скорочення темпів втрати біорозмаїття.

У 1992 році на всесвітньому саміті з навколишнього середовища і розвитку в Ріо-де-Жанейро ухвалили Конвенцію про біологічне розмаїття. Її ратифікували 188 країн, зокрема й Україна.

Джерело: Радіо Свобода

 
Автор

Природа України – це спроба створити унікальний інтернет-ресурс, який би став епіцентром інформаційного середовища у сфері охорони природи та екології; виконував би роль головного новинарного та енциклопедичного джерела для всіх, хто небайдужий до своєї рідної української природи та землі; об’єднав би усіх зацікавлених та задіяних у сфері охорони довкілля у своєрідну соціальну мережу та став би осередком проведення всеукраїнських кампаній на захист природи ...даліПриєднуйтесь!