Національний природний парк “Білоозерський”

Район:

Об’єкт розташовується в Переясла-Хмельницькому районі та займає площу 7014,14 га. Національний парк був створений згідно указу Президента України № 1048/2009 11 грудня 2009 року.

19.03.2014 НПП Білоозерський: втрачені скарби
19.03.2014 «Сім’я» відпочивала не лише в «Межигір’ї»
01.03.2014 Екологи закликають створити національні парки замість президентських резиденцій
19.03.2014 На директора Білоозерського національного парку призначено непрофесіонала, що раніше був звільнений через профнепридатність?

Відео:






Стрічка новин на сайті “Національним паркам – бути!”

Результати обстеження



Обстеження проведене 12.06.10

Один із двох «паперових» НПП Київщини, створення якого підписане Президентом України, а насправді територія є закритим елітним мисливським господарством у віданні ДУСі.

На березі Канівського водосховища НПП представляє собою гарний віковий субір, з домінуванням сосни у першому ярусі, дубом у другому та різноманітним підліском з горішника, крушини та ін. Подекуди домінуючими є дубові угруповання широколистяного лісу. Для лісу характерна типова фауна вікових сосново-дубових лісів. Із птахів Червоної книги України варто зазначити орлана-білохвіста, що полює на водах Канівського моря, а сліди його харчування можна виявити на березі НПП.

Прибережний ліс підлягає сильній ерозії – розмиванню берегів водами Канівського водосховища. начний негативний вплив на лісові масиви проявляється в суцільних санітарних рубках. Зокрема, неподалік від берега простяглась величезна суцільна рубка 15 га площею.

Ряд узбережних островів мають типові вільхові ліси, і оточені рогозом та очеретом, заростаннями жовтих глечиків та іншої вищої водяної рослинності.

НПП не має зонування, не має інформаційних аншлагів. Береги НПП, що ймовірно мають увійти до зони регульованої рекреації, мають незначний рекреаційний вплив, – на них зупиняється невелика кількість рекреантів. Можливо, це пов’язано із забороною відвідування цього де-факто елітного мисливського господарства під час проведення елітних полювань.

В одному місці із-за дерев виринає маєток, що ймовірно належить ДУСі. На березі неподалік стоять дві вежі з охоронцями, що пильно видивляються акваторію і пильно стежать за пропливаючими туристами, не підпускаючи нікого до маєтку.

Вдячність за допомогу при обстеженні висловлюємо к.б.н. Атамась Н.С.

 

Фото



Оноволено:

Новини Київщини

FeedWind

Новини України

FeedWind