Роздільська «Сірка» продовжує забруднювати Дністер

Роздільська «Сірка» продовжує забруднювати Дністер. Таку думку висловив на засіданні розширеної виїзної наради з розгляду проблем екологічної реабілітації території Роздільського хімічного підприємства «Сірка» головний державний санітарний лікар у Миколаївському районі Львівської області Юрій Чейпеш.

Підприємство перестало працювати ще у першій половині 2000 року, але залишки непридатної для використання сірки й досі перебувають на його території. Тут же містяться 3,5 млн тонн відходів фосфорної кислоти, так званих фосфогіпсів. І це всього у якихось 600 метрах від р. Дністер.

Ще одним джерелом хімічного забруднення навколишнього середовища є скинуті на території підприємства 17 тис. тонн гудронів, завезених з Угорщини у 2002-2003 роках.

Як повідомив Ю.Чейпеш, декілька років тому, під час дослідження у інституті медичної екології ім. Мерзяєва у Києві, у гудронах було виявлено 86 токсичних хімічних речовин. У нинішньому стані вони складають страшну небезпеку. Дощі і сніг вимивають з гудронів солі важких металів та інші хімічні речовини. Існує постійна загроза забруднення ними відкритих водойм та р. Дністер.

Як було відзначено на нараді, їх переробку можна було б налагодити досить швидко. Зокрема, їх можна було б використати для виготовлення асфальтного покриття.

Проте, як зазначив голова наглядової ради ВАТ «Гірхімпром» Іван Зозуля, нині гудрони перебувають у заставі у ДПА. І поки не будуть вирішені майнові питання, чіпати їх не можна.

А тим часом, ось вже майже десять років вони продовжують становити небезпеку для навколишнього середовища і р. Дністер.

Джерело: news.dt.ua

 
Автор

Природа України – це спроба створити унікальний інтернет-ресурс, який би став епіцентром інформаційного середовища у сфері охорони природи та екології; виконував би роль головного новинарного та енциклопедичного джерела для всіх, хто небайдужий до своєї рідної української природи та землі; об’єднав би усіх зацікавлених та задіяних у сфері охорони довкілля у своєрідну соціальну мережу та став би осередком проведення всеукраїнських кампаній на захист природи ...даліПриєднуйтесь!