RSS

Територія проектованого заказника включає в себе природне урочище –фрагмент долини р. Здорівка, лівої притоки р. Стугна на території м. Василькова, вздовж вул. Ворошилова. Площа об’єкту близько 3 га.

Об’єкт являє собою добре збережений острівець лісостепового ландшафту в долині лівої притоки р. Стугна – струмка Здорівка. Даний струмок протікає на дні яру, на якому утворено ряд ставків. Ставки та яр криті сильно розвиненою при бережно-водною рослинністю та високим листяним лісом. Цінність останньому надають старовірові великі екземпляри білої верби. Також туту поширені верба ламка та козяча. В деревостані наявні також високі екземпляри тополі чорної та білої а також осики. В нижній частині схилів, затінених цими деревостанами добре розвинена фракція неморального травостою, зокрема зарості яглиці звичайної, а також рідкісний у Василькові хвощ зимуючий. Ближче до струмка знаходиться високий покрив з мезо- та гідрофітів. Сухі високі схили яру вкриті збідненою степовою рослинністю, характерною для типчакових лучно-степових формацій Придніпров’я.

Важливе значення має збереження даного урочища для охорони тваринного світу Василькова. Адже щільні зарості дерев та травостою створюють надзвичайно сприятливі умови для гніздування десятків видів горобиних птахів, серед яких ряд таких, що охороняються Бернською конвенцією. На території урочища також зафіксований підсоколик малий, вид, що також охороняється Бернською конвенцією.

Велика щільність в урочищі амфібій, таких як жаба трав’яна, приваблює сюди лелек.

Зважаючи на високе ландшафтне та загально біологічне значення пропонується оголосити територію об’єкту ландшафтним заказником місцевого значення «Здорівка».

Координатор НЕЦУ із створення об’єктів природно-заповідного фонду України, к.б.н.
Парнікоза І.Ю.

Заступник голови НЕЦУ
Василюк О.В.