RSS

Кадастр степового біорізноманіття (Степовий кадастр) – ініціатива групи науковців, що входять до громадської кампанії «Збережемо українські степи!». Степовий кадастр – база даних відомостей про знахідки степових видів флори та фауни, що охороняються на території України Червоною книгою України, регіональними охоронними списками та міжнародними конвенціями.

Ініціаторами створення Степового кадастру є ВГО «Національний екологічний центр України» та Відділ моніторингу та охорони тваринного світу Інституту зоології ім.І.І.Шмальгаузена.

Степовий кадастр – це не проект і не державна програма. Він ведеться групою ентузіастів винятково на громадських засадах.

Не зважаючи на велику кількість перепон та працеміскість задуманої роботи протягом 2010 року булизроблені перші кроки до сторення БД степового кадастру. Інформація накопичувалась як в табличному, так і в картографічному вигляді. Так, була створена таблиця, де кожен рядок відповідає одній згадці місцезнаходження одного виду, та карта, де зображені точки розташування видів та контури гіпотетичних степових ділянок. На даному етапі зібрано 13678 згадок про знаходження видів, ще близько 6000 згадок опрацьовуються. Знайдено та намальовано по космічних знімках біля 5400 діялнок степу, на яких поширені рідкісні види тварин та рослин. Найбільш богатими на степові біотопи виявились Луганська, Донецька, Харківська, Миколаївська області та АР Крим.

І етап створення Степового Кадастру. Інвентаризація потенційно степових ділянок.

Степи у складі лісових земель Луганської області (ІІ етап створення степового кадастру)

Проект “Моніторинг поширення степових первоцвітів” (2009-2010)

Контакти:
Василюк Олексій
Національний екологічний центр України
097-1000-473
[email protected]