RSS

Розташований між містом Копичинці, селами Яблунів і Увислів Гусятинського р-ну. В адміністртивному відношенні заказник розташований на території Увислівської (729,50 га) та Яблунівської (1088,30 га) сільських рад, Копичинецької міської ради (1299,20 га). Оголошений рішенням Тернопільської обласної ради від 18 березня 1994 року “Про внесення змін та доповнень до мережі територій та об’єктів природно-заповідного фонду та затвердження Списку дикорослих рідкісних, реліктових, ендемічних рослин області, що підлягають особливій охороні”. Рішенням Тернопільської обласної ради від 27 квітня 2001 року № 238 “Про уточнення площ територій та об’єктів природно-заповідного фонду Тернопільської області” затверджена фактична площа заказника – 3117,0 га.
Угіддя заказника представлені орними землями (2814,0 га, 90,2 % від площі заказника), пасовищами та сіножатями (155,0 га, 5,0 % від площі заказника), іншими угіддями (148,0 га, 4,8 % від площі заказника).

Під охороною численна мисливська фауна. Трапляється заєць сірий (Lepus europaeus), козуля звичайна (Capreolus capreolus), білка звичайна (Sciurus vulgaris), куниця лісова (Martes martes), лисиця звичайна (Vulpes vulpes), куріпка сіра (Perdix perdix) та багато інших тварин.

На території заказника заборонено мисливство, за винятком регулювання чисельності окремих видів тварин, які загрожують існуванню видів, що охороняються; натаскування мисливських собак, перебування з ними на території заповідного об’єкту.

Рішенням Тернопільської обласної ради від 22 липня 1998 року № 15 “Про внесення змін та доповнень до рішення Тернопільської обласної Ради народних депутатів від 27.10.1994р. № 33 “Про закріплення мисливських угідь області за користувачами” мисливські угіддя заказника надані у користування Гусятинській районній організації Українського товариства мисливців і рибалок, як постійно діюча ділянка по охороні, збереженню та відтворенню мисливської фауни.
Росохацько-Озерянське (17) природне ядро може бути сформовано із групи ботанічних об’єктів, які об’єднані в єдине ціле своєю приуроченістю до лісових масивів на границі Чортківського та Борщівського районів. Тут представлені: лісовий заказник загальнодержавного значення “Дача Галілея”, Озерянський загальнозоологічний заказник, що включає в себе лісові масиви “Голубицька Галілея”, “Констанція”, “Липник” та прилеглі землі загальною площею 4184 га. Лісові масиви від Яблунівського заказника до “Дачі Галілея” простежуються на лівобережжі Серету і водночас з функціями природних ядер можуть виконувати роль меридіонального екологічного коридору, а лісові масиви від “Дачі Галілея” до Іванкова і Скали-Подільської – широтного екологічного коридору між Тернопільським, Гусятинським ландшафтами і ландшафтами природного національного парку “Подільські Товтри”.