RSS

українською
Національний природний парк “Кінбурнська коса”

Серед об’єктів, котрі варто відвідати, Кінбурнський півострів (Кінбурнська коса) займає особливе місце. Важкопрохідні піски стали природною перепоною для цивілізації, тому тут можна побачити таку дику природу, про яку ніде в Європі навіть і мріяти не доводиться! Ну хіба що в особливо віддаленних куточках Карпат. А Кінбурн знаходиться на півдні Миколаївської області (Україна). З одного боку омивається Чорним морем, з іншої – Дніпро-Бузьким лиманом.

Саме на Кінбурні ви побачите, як полюють вовки, як відпочивають у тіні дерев дикі коні разом зі своїми кониками… Як йде на нерест риба – спина до спини – поспішаючи принести на Землю нове життя. Звісно, під час нересту лов риби заборонений. Та в інший час рибалка досить успішна – з причалів на «морському» і «лиманному» боках півострова чи з човнів міссцевих мешканців. А який бичок на заході сонця, якщо ловити зі споруд закинутого мідійно-устричного комбінату в Ягорлицькій затоці! Між іншим, мідії досі живуть тут, їх можна набрати, зайходячи у воду до пояса. А ось вздовж кримського узбережжя мідії майже перевелися. Так що – поспішайте встигнути!

На Кінбурні є більше 20 км. морського піщаного пляжу, все ще вільного від баз відпочинку, барів і крамниць. Духм’яні соснові ліси у грибний сезон повні маслят і зеленушек, а знаючи потрібні місця, можна зібрати і чимало білих грибів.

До нас не дійшла інформація, коли вирубали широколистяні ліси, що суцільно вкривали Кінбурн і всю низину Дніпра. За описами грецького історика Геродота, у V ст. до н.е. у низинах Дніпра існувала відома Гілея – країна лісів. На Кінбурні дивом вціліли декілька ділянок тих самих реліктових лісів. Найбільш відомі з них – яр Волижин ліс і Ковалівська сага.

У Волижиному лісу збереглися багатовікові дуби. Є думка, що під одним з цих дубів (а конкретно – під найстарішим велетнем) О.С. Пушкін і написав відоме «У лукоморья дуб зелёный…». Адже поет був у засланні у цих краях, а інших старих дубів у нас на півдні, біля самого моря, і у той час вже не було.

Ковалівська сага – цікавий феномен Кінбурну. З літнього зною гарячих пісків ви потрапите до прохолодного болотяного лісу, зарослого папороттю. Приховані стежини ведуть сюди, до надійного укриття від ворожого ока і навколишнього світу. За місцевою легендою, тут на деякий час знайшов пристаніще батько Махно зі своїми воїнами.
Мілководна і солона Ягорлицьк затока – краще місце для купання дітей. Спокійна, тепла, кристально чиста вода. Піщаний пляж вкриває м’якими подушками камка морська. Місцеві мешканці використовують її в якості утіплювача, роблять матраси і подушки. Цю унікальну водну рослину археологи знаходили у курганах тисячолітньої давнини – час не руйнує її, а лише відбілює.

У Кінбурну бурхливе історичне минуле. Крім страшних легенд про кроваві битви скифів і сарматів, ви знайдете тут залишки стоянок і поселень, датованих V ст. і навіть II тис. до н.е.! Та краще за все збереглися пам’ятки початку Київської Русі VIII-X ст. н.е.

А який тут Степ! Духм’яний, різнокольоровий, безкраїй! Справжній Дикий Степ!
Справжнє багатство Кінбурну – багато різноманітних озер. В основному солоних, але зустрічаються і прісні. В одних – зовсім мілководних і гарячих – можна побачити лише маленьких актиній, що норовять піймати Вас за пальця. До інших через природні протоки приходить на нерест риба.

Є озера, котрі і у спеку вкриті «ожеледью». Це сіль – «біле золото», котру у давні часи везли звідси небезпечними шляхами чумаки.

Є і лікувальні багнові озера. Обмазування багном і прогрівання кісточок на сонці перетворюється на веселу розвагу, одночасно укріплюючи здоров’я.

Ще одне багатство Кінбурну – птахи. Найрізноманітніші, у тому числі дуже рідкісні, наприклад, рожеві пелікани, що повернулися сюди після 80-річної відсутності.

Розтташуватися на Кінбурні можна у будинках місцевх мешканців, котрі наввипередки прропонують свої готельні послуги за скромними цінами, чи у декількох комфортабельних готелях у Покровці і Римбах, вже за нескромними цінами.

Потрапити на Кінбурн можна на катері з Очакова чи автобусом Миколаїв-Геройське. У Геройському дорога з твердим покриттям закінчується, далі – військовий УРАЛ-позашляховик. Є ще маршрутівки, щоправда, інколи пасажирам доводиться визволяти їх з полону пісків. Можна – власним транспортом через Херсонську область. Однак будьте обережні: тут дуже часто спрацьовує приказка «Чим крутіше джип, тим далі бігти за трактором». Особливо у літню суш. Якщо знати дорогу, можна і на звичайній машині проїхати. Якщо не знаєте – то й джип може не врятувати. Всюди піски, дуже швидко утворюється глибока колія від вантажівок і тракторів. Тому дороги тут постійно мігрують.

Побувайте на Кінбурні! Тут людина як ніде належить собі, а весь світ з його тривогами і турботами безкінечно далекий…
Ми організовуємо походи-екскурсії Кінбурном будь-якого формату: від простих 2-4-денних походів півостровом до тематичних багатоденних екскурсій у супроводі спеціаліста-біолога. Можливо проживання у сільських будинках, або у наметах (що дешевше і романтичніше, а також дає велику свободу пересувань).

Щоб прийняти участь у пішому поході Кінбурном – відправьте заявку на адресу, вказану нижче, чи подзвоніть. У заявці необхідно вказати свої ПІБ, email, телефон, кількість чоловік (якщо ви не один), назва походу і дату його початку. Я з вами зв’яжусь і ми вияснимо інші деталі.
Андрій Кравчік.

Пишіть і дзвоніть, буду радий відповісти на всі питання:
e-mail: [email protected]
(096) 502-91-11 (Київстар)
(063) 161-47-89 (Life)
(094) 94-38-031 (Інтертелеком)
(0512) 71-50-31 (м. Миколаїв)

Источник: http://goodlife.org.ua/ru/hiking/nikolaev/140-kinburn

на русскомСреди объектов, которые стоит посетить, Кинбурнский полуостров (Кинбурнская коса) занимает особое место. Труднопроходимые пески стали естественной преградой для наступающей цивилизации, поэтому здесь можно увидеть такую дикую природу, о какой нигде в Европе даже и мечтать не приходится! Ну разве что в особо отдалённых уголках Карпат. А Кинбурн находится на юге Николаевской области (Украина). С одной стороны омывается Чёрным морем, с другой – Днепро-Бугским лиманом.

Именно на Кинбурне вы увидите, как охотятся волки, как отдыхают в тени деревьев дикие лошади вместе со своими жеребятами… Как идёт на нерест рыба – спина к спине – спеша принести на Землю новую жизнь. Конечно, во время нереста лов рыбы запрещён. Но в другое время рыбалка вполне успешная – с причалов на «морской» и «лиманной» сторонах полуострова, или из лодок местных жителей. А какой бычок на закате солнца, если ловить с сооружений заброшенного мидийно-устричного комбината в Ягорлыцком заливе! Между прочим, мидии до сих пор живут тут, их можно набрать, зайдя в воду по пояс. А вот вдоль крымского побережья мидии почти перевелись. Так что – спешите успеть!

На Кинбурне есть более 20 км. морского песчаного пляжа, всё ещё свободного от баз отдыха, баров и магазинов. Душистые сосновые леса в грибной сезон полны маслят и зеленушек, а зная нужные места, можно собрать и немало белых грибов.
До нас не дошла информация, когда вырубили широколиственные леса, сплошь покрывавшие Кинбурн и всё низовье Днепра. По описаниям греческого историка Геродота, в V в. до н.э. в низовьях Днепра существовала знаменитая Гилея – страна лесов. На Кинбурне чудом уцелели несколько кусочков тех самых реликтовых лесов. Наиболее известные из них – урочище Волыжин лес и Ковалёвская сага.

В Волыжином лесу сохранились многовековые дубы. Есть мнение, что под одним из этих дубов (а конкретно – под самым старым великаном) А.С. Пушкин и написал знаменитое «У лукоморья дуб зелёный…». Ведь поэт был в ссылке в этих краях, а других старых дубов у нас на юге, у самого моря, и в то время уже не было.
Ковалёвская сага – интересный феномен Кинбурна. Из летнего зноя горячих песков вы попадёте в прохладный болотистый лес, заросший папоротником. Тайные тропы ведут сюда, в надёжное укрытие от вражьего глаза и окружающего мира. По местной легенде, тут на некоторое время нашёл пристанище батько Махно со своими воинами.
Мелководный и солёный Ягорлыцкий залив – лучшее место для купания детей. Спокойная, тёплая, кристально чистая вода. Песчаный пляж укрывает мягкими подушками камка морская. Местные жители используют её в качестве утеплителя, уплотнителя, делают матрасы и подушки. Это уникальное водное растение археологи находили в курганах тысячелетней давности – время не разрушает её, а только отбеливает.

У Кинбурна бурное историческое прошлое. Кроме страшных легенд про кровавые битвы скифов и сарматов, вы найдёте тут остатки стоянок и поселений, датированные V в. и даже II тыс. до н.э.! Но лучше всего сохранились памятники начала Киевской Руси VIII-X в. н.э.

А какая здесь Степь! Душистая, разноцветная, бескрайняя! Настоящая Дикая Степь!
Настоящее богатство Кинбурна – множество разнообразных озёр. В основном солёных, но встречаются и пресные. В одних – совсем мелководных и горячих – можно увидеть только маленьких актиний, норовящих поймать Вас за палец. В другие через природные протоки приходит на нерест рыба.

Есть озёра, которые и в палящую жару покрыты «инеем». Это соль – «белое золото», которую в давние времена везли отсюда опасными дорогами чумаки.

Есть и лечебные грязевые озёра. Обмазывание грязями и прогревание косточек на солнце превращается в весёлое развлечение, одновременно укрепляя здоровье.
Ещё одно богатство Кинбурна – птицы. Самые разнообразные, в том числе очень редкие, например розовые пеликаны, вернувшиеся сюда после 80-летнего отсутствия.
Расположиться на Кинбурне можно в домиках местных жителей, которые наперебой предлагают свои гостиничные услуги по скромным ценам, или в нескольких комфортабельных гостиницах в Покровке и Рымбах, уже по нескромным ценам.
Попасть на Кинбурн можно на катере из Очакова или автобусом Николаев-Геройское. В Геройском дорога с твёрдым покрытием заканчивается, дальше – военный УРАЛ-внедорожник. Есть ещё маршрутки, правда, иногда пассажирам приходится вызволять их из плена песков. Можно – собственным транспортом через Херсонскую область. Однако будьте осторожны: здесь очень часто срабатывает поговорка «Чем круче джип, тем дальше бежать за трактором». Особенно в летнюю сушь. Если знать дорогу, можно и на обычной машине проехать. Если не знаете – то и джип может не спасти. Везде пески, очень быстро образуется глубокая колея от грузовиков и тракторов. Поэтому дороги тут постоянно мигрируют.

Побывайте на Кинбурне! Здесь человек как нигде принадлежит себе, а весь мир с его тревогами и заботами бесконечно далёк…

Мы организовываем походы-экскурсии по Кинбурну любого формата: от простых 2-4 дневных походов по полуострову до тематических многодневных экскурсий в сопровождении специалиста-биолога. Возможно проживание в сельских домиках, либо в палатках (что дешевле и романтичней, а также даёт большую свободу передвижений).

Чтобы принять участие в пешем походе по Кинбурну – отправьте заявку на адрес, указанный ниже, или позвоните. В заявке необходимо указать своё ФИО, email, телефон, количество человек (если вы не один), название похода и дату его начала. Я с вами свяжусь и мы выясним остальные детали.
Андрей Кравчик.

Пишите и звоните, буду рад ответить на все вопросы:
e-mail: [email protected]
(096) 502-91-11 (Киевстар)
(063) 161-47-89 (Life)
(094) 94-38-031 (Интертелеком)
(0512) 71-50-31 (г. Николаев)

Источник: http://goodlife.org.ua/ru/hiking/nikolaev/140-kinburn