Закарпатські екологи пікетують Львівський апеляційний суд через будівництво міні-ГЕС

Сьогодні у Львові закарпатські екологи-активісти пікетують Львівський апеляційний адміністративний суд, де завтра, 19 серпня у другому засіданні буде розглядатись справа щодо розташування 360 міні-ГЕС на річках Закарпаття.

Справа розглядатиметьсяза апеляційною скаргою Закарпатської облради на постанову Закарпатського окружного адміністративного суду від 30.07.2012 р. за позовом 4-х громадських активістів – учасників Форуму екологічного порятунку Закарпаття.

«Вперше в історії Закарпаття активісти домоглись у суді скасування одіозного і корупційного рішення облради, яким з порушеннями 5-х законів України, без-будь-якого обговорення, без схвалення жодним уповноваженим державним органом була затверджена схема розташування 360 міні ГЕС на гірських річках Закарпаття, – каже Олег Лукша, один з пікетувальників, представник Форуму екологічного порятунку Закарпаття – Натомість, протизаконно органaм виконавчої влади директивно вказувалось на внесення 360 місць для МГЕС як у схеми планування 13 районів, так і у схему планування території Закарпатської області».

За його словами, таке рішення облради відкривало шлях до масових, масштабних і нечуваних зловживань конгломерату влади та бізнесу із землею і природними ресурсами Закарпаття, не менше 50% яких є природно-заповідними або прилеглими до них територіями. А реалізація хоча б на чверть задуманої схеми із 360 МГЕС може привести до екологічної катастрофи краю. Це підтвердили абсолютно усі академічні наукові інституції країни, у т.ч. зі Львова – Інститут екології Карпат НАНУ, Інститут регіональних досліджень НАНУ та Західний науковий центр НАНУ. Їхні висновки, як і громадські експертизи, додані до справи.

Позовні вимоги активістів повністю підтримано ще у 2012 р. і залучена судом третя особа – Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України. Громадськість Закарпаття в особі Форуму екологічного порятунку Закарпаття (об’єднує 23 ГО екологічного спрямування) і всієї України вирішили пікетувати будівлю Львівського апеляційного адміністративного суду напередодні повторного слухання з метою:привернути увагу суддів до резонансності і суспільної і важливості цієї справи.

http://zik.ua/ua/news/2014/08/18/zakarpatski_ekology_piketuyut_lvivskyy_apelyatsiynyy_sud_cherez_budivnytstvo_miniges_515495

Опубліковано у Новини. Додати до закладок постійне посилання.

1 коментар до Закарпатські екологи пікетують Львівський апеляційний суд через будівництво міні-ГЕС

  1. Олександр коментує:

    Сьогодні розвиток малої енергетики в Карпатах є нонсенс, це вчорашній день який упішно згубили ще одні величезні “любителі” карпатської природи – місцеві лісники і лісгоспи. Вирубані ліси в Карпатах зменшили деякі водотоки в 10-15 разів і як всім відомо збільшили кількість катастрофічних повеней, що знижує реальну рентабельність малих ГЕС нижче рівня вугільних ГРЕС. Гроші закопані в малі гес в безлісих горах пропадуть ще скоріше коли зміняться клюєвські “зелені тарифи”. Краще ці мільярди закопати на відновлення та рятування лісів у Карпатах .

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *