Закарпатські активісти виграли суд щодо рішення облради по 360 малих ГЕС

19 серпня 2014 р. Львівським апеляційним адміністративним судом у 2-му засіданні була розглянута справа за апеляційною скаргою Закарпатської облради на постанову Закарпатського окружного адміністративного суду від 30.07.2012 р. за позовом 5-х громадських активістів – учасників Форуму екологічного порятунку Закарпаття – Олега Лукші, Оксани Станкевич, Олександра Солонтая, Володимира Феськова та Валентина Волошина.

Постановою апеляційного суду у Львові 19 серпня 2014 р. скасування неправового рішення Закарпатської облради за позовом громадськості залишено в силі. Активісти у судах двох інстанцій домоглись скасування рішення облради, яким з порушеннями 5-х законів України, яким була затверджена Схема розташування 360 міні ГЕС на гірських річках Закарпаття.

Таке рішення облради фактично відкрило шлях до зловживань конгломерату влади та бізнесу із землею і природними ресурсами Закарпаття, не менше 50% яких є природно-заповідними або прилеглими до них територіями. І такі зловживання розпочались у 2011-2014 рр. в багатьох гірських районах Закарпаття, частину з яких громадськості вдалось зупинити. Це підтвердили абсолютно усі академічні наукові інституції країни, у т.ч. зі Львова – Інститут екології Карпат НАНУ, Інститут регіональних досліджень НАНУ та Західний Науковий Центр НАНУ. Їхні висновки, як і громадські експертизи, докладені до судової справи.

Позовні вимоги активістів повністю підтримали – Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України, а також – Всеукраїнська екологічна ліга та Національна екологічна рада України.

Громадськість Закарпаття в особі Форуму екологічного порятунку Закарпаття та всієї України провела дводенне пікетування Львівського апеляційного адміністративного суду напередодні повторного слухання з метою: привернути увагу суддів до резонансності та суспільної важливості цієї справи, недопущення в подальшому грубих порушень законів України – заради чого й існує суддівська гілка влади в Україні.

Важливо відзначити і те, що нинішня Закарпатська ОДА, на відміну від колишнього керівництва області, усього впродовж місяця зреагувала на звернення Форуму і створила своїм розпорядженням від 29 липня 2014 р. №223 Робочу групу з проблематики МГЕС в області з представників влади і екологічної громадськості та експертів, тоді як колишня влада навіть не реагувала на подібні ініціативи, які кілька разів вносились у 2012-2013 рр.

Співкоординатори Форуму
Олег Лукша, Оксана Станкевич

Джерело: goloskarpat.info

Опубліковано у Новини | Теґи: , , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *