У селі Гірське Довге зруйнували на металобрухт унікальний туристичний об’єкт!

У селі Гірське Довге зруйнували на металобрухт унікальний туристичний об’єкт!

У середині 80-их років 20-го століття радянські інженери почали спорудження на р. Стрий великої гідроелектростанції біля села Гірське Довге Дрогобицького району. На щастя, через сукупність природних та економічних факторів будівництво до кінця не довели, натомість лишили в якості спадку декілька цікавих споруд: величезні, більш ніж 40-а метрові стіни недобудованої греблі, аварійний водоскид, глибоке озеро та побудовані метробудівцями два 500-метрових залізобетонних тунелі.

skav7fcydki.jpg-nggid045083-ngg0dyn-640x480x100-00f0w010c010r110f110r010t010 (Custom)

Пару тижнів тому, інспектуючи можливі місця будівництва малих ГЕС на р. Стрий, в с. Гірське Довге еколог Всесвітнього фонду дикої природи (WWF) Анатолій Павелко та еколог МБО “Екологія-Право-Людина” Петро Тєстов побачити жахливу картину: більша частина тунелів вже знищена, а залишки водоскиду розбивають з метою зрізати арматуру не дуже тверезі місцеві мешканці. Як стало відомо, споруди колишньої ГЕС отримала у власність одна з приватних фірм начебто з метою будівництва малої гідроелектростанції. Чи буде побудована електростанція – невідомо, а от знищити на металобрухт унікальний туристичний об’єкт “інвестори” вже встигли.

Недобудована ГЕС була пам’яткою, яка вирізняла село Гірське Довге серед сотень аналогічних сіл в України. Сюди їздили “сталкери” та любителі “індустріального туризму” з усієї України. В озері бірюзово-прозорого кольору займались дайвінгом. Про можливі туристичні перспективи використання споруд ГЕС колись мріяли і центральні засоби масової інформації (http://umoloda.kiev.ua/number/200/0/63047/)

a89swvpfxie.jpg-nggid045074-ngg0dyn-640x480x100-00f0w010c010r110f110r010t010 (Custom)

В Європі індустріальний та сталкерський туризм давно вже є звичайною галуззю туризму, яка приваблює десятки тисяч людей та приносить непогані прибутки. Починають розуміти це і в Україні. Так, Кривий Ріг має фінансовану з місцевого бюджету програму розвитку індустріального туризму, яка вже залучила тисячі туристів в місто. Але у львівської влади, за рідким винятком, досі переважає “совкове” мислення, згідно якого туристу цікаво лише поїсти в одній з чисельних львівських кнайп або як максимум з’їздити подивитись якийсь замок….

IMG_9952 (Custom)

Туристи та екологи звернулися з листами до Львівської ОДА та Дрогобицької РДА з вимогою негайно зупинити знищення унікального туристичного об’єкта та до УМВС України в Львівській області з метою проведення перевірки законності демонтажу залишків споруд колишньої ГЕС в с. Гірське Довге.

Фото : Всесвітній фонд дикої природи, http://denied.org.ua/nedobudovana-ges-na-prikarpatti/ , http://explorer.lviv.ua

stack (Custom)IMG_2584.JPG_thumb (Custom)IMG_9949 (Custom)IMG_7138.jpg_thumb (Custom)IMG_9956 (Custom)

 

Опубліковано у Новини | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *