У Хусті громадськість засудила презентацію проекту малої ГЕС у Нижньому Бистрому

21 травня о 14-й годині у залі засідань Хустської районної ради за адресою місто Хуст, вулиця Карпатської Січі, 21 не відбулась так звана презентація громадськості Хустщини проекту будівництва малої ГЕС у селі Нижній Бистрий Хустського району Закарпаття. І чому не відбулась презентація , тому що не було громадського обговорення цього проекту і ніхто не надавав дозволу на будівництво даної ГЕС .

В такий спосіб була обманута громада самого села Н.Бистрий , якій презентували проект і розказували про гідроенергетику , а не було громадського обговорення самого проекту будівництва .

Даний проект різко засудила громада і самі науковці . Був присутній і Лукша Олег , який розбив міф , що проект гідроелектростанції розроблявся більше 5 років та повідомив , що суд скасував рішення обласної ради , якою було дано дозвіл на проектні роботи (постає питання як можливо було розробити проект та отримати на нього дозвіл на будівництво). Було спростовано посилання ,що голова Всеукраїнської екологічної ліги В. Тимочка дав резолюцію на будівництво до даної греблевої ГЕС , що ця міні ГЕС не буде створюватиме екологічних і природоохоронних проблем. Різко засудив цей проект і представник Рибоохорони і повідомив, що ніякої експертизи проект не проходив і будівництво та експлуатація міні ГЕС нанесе значну шкоду червонокнижним рибам , які взагалі перестануть нереститись і буде порушений екологічний баланс . Виступали тут і громадськість Міжгір’я, Ужгороду, Мукачева ,Тячева , Хуста , де всі різко засудили це будівництво та вимагали негайного зупинення проведення всіх робіт та відновлення зруйнованого ландшафту . Всі присутні звертали увагу на те , що на р. Ріка немає жодного інфраструктурного об’єкту і туди не впадають каналізаційні стоки населених пунктів і це все треба зберегти і не втручатись в природу .

Більш всього викликало обурення , що тільки 13 травня 2014р. був отриманий дозвіл на будівництво і до цього часу роботи велись без дозволу і чому на це не реагувала правоохоронна система.
І на кінець було проведено голосування про заборону цього будівництва , де всі одноголосно це підтримали і нагадали забудовникам ,що терпіння громади небезмежне .

Була дана рекомендація цим забудовникам та ВАТ «Закарпаттяобленерго» (які теж були присутні) в яких один і той власник, на балансі, якого знаходиться штучне Вільшанське водосховище, щоб зробити в цій греблі отвір і тут запустити міні ГЕС . Жителі цих сіл та екологи тільки б дякували , що вони оживили висохле русло р. Теребля.

P.S Зявилась досить цікава інформація , що деякі чиновники добре заробили на виділі земельної ділянки для будівництва МГЕС .

Роман Келемен
http://www.fenixslovo.com/uk/society/3821

Опубліковано у Новини | Теґи: , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *