Резолюція круглого столу з питання будівництва малих ГЕС на Карпатських річках Львівської області

1181327.04.2012р.

Круглий стіл з питання екологічної доцільності будівництва малих ГЕС на Карпатських річках Львівської області проведено за ініціативи Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Львівській області під головуванням начальника Держуправління ОНПС в Львівській області, за участі представників Державної екологічної інспекції у Львівській області, Львівського обласного управління водних ресурсів, науковців Національного університету ім. Івана Франка, голови та членів громадської ради при Держуправлінні ОНПС в Львівській області, громадських організацій: Бюро Екологічних Розслідувань, МБФ «Екологія-Право-Людина», Львівського клубу орнітологів.

Заслухавши та обговоривши виступи, учасники круглого столу вирішили:

1. Звернутися у відповідні органи з пропозицією оголосити мораторій на будівництво малих ГЕС на гірських ріках Українських Карпат до вирішення питання законодавчо-нормативного врегулювання екологічної доцільності і допустимості такого будівництва.
2. З метою якнайповнішого врахування екологічної складової в існуючих та майбутніх законодавчо-нормативних актах створити робочу групу з фахівців-екологів із залученням представників громад зацікавлених регіонів, громадських і туристичних організацій для надання обґрунтованих рекомендацій з врахуванням закордонного досвіду проектування, будівництва та експлуатації міні ГЕС на гірських річках.
3. Створити міжвідомчу комісію і забезпечити проведення комплексних досліджень гідроенергетичного потенціалу річок України, зокрема, гірських рік.
4. Розробити комплексну басейнову програму розвитку малої гідроенергетики Карпат з урахуванням існуючих дотичних галузевих програм.
5. Врегулювати законодавство з питань енергетики з урахуванням екологічного обґрунтування застосування «зеленого» тарифу.

Ця Резолюція скеровується до Верховної Ради України, Міністерства екології та природних ресурсів України, Львівської обласної ради, Львівської обласної державної адміністрації для врахування під час прийняття відповідних рішень.

екологія_будів_ГЕС (1)

Опубліковано у Новини | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *