Поборники екології заблокували будівництво міні-ГЕС на Закарпатті

Громадські активісти та рибалки-аматори заблокували будівництво неподалік села Нижній Бистрий на Закарпатті міні-гідроелектростанції.

За словами головного редактора районної газети “Вісник Хустщини” Івана Липчея, головна вимога протестувальників – заборонити виконання будівельних робіт на період нересту риби.

“Незважаючи на те, що протягом квітня-травня у закарпатських річках триває нерест і рибу ловити суворо заборонено, будівництво ГЕС триває. При цьому порушується екологія водойми, в якій водиться більшість червонокнижних видів риб Закарпаття”,- зазначив він.

Як повідомив один із учасників акції, громадськості стало відомо, що у забудовників є дозвіл тільки на підготовчі роботи з будівництва (яке, до речі, пов’язують з Андрієм Клюєвим), що виключає будівництво самої ГЕС та проведення земляних робіт. “Якщо не буде відповідного реагування з боку влади, ми самостійно станемо на захист власних прав і зупинимо це будівництво, яке може завдати шкоду природі та екології нашого краю”, – зазначив активіст.

Нагадаємо, у листопаді 2011 р. Закарпатська обласна рада затвердила “Програму енергозбереження та енергозабезпечення на період до 2015 р.”, якою передбачалося спорудити 330 малих ГЕС. Це викликало різкий спротив природоохоронних організацій, і зрештою суд визнав незаконним рішення облради.

http://www.ukrinform.ua/ukr/news/poborniki_ekologiii_zablokuvali_budivnitstvo_mini_ges_na_zakarpatti_1934284

Опубліковано у Новини | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *